تجهیزات پارکینگی
28
سپتامبر

تجهیزات پارکینگی

تجهیزات پارکینگی برای حفظ امنیت ساختمان ها و پارکینگ ها و ممانعت از صدمه دیدن خودرو ها و به لحاظ ایمنی استفاده می شود. این تجهیزات مجموعه ای از ملزومات و محصولات هستند که برای ارتقای ایمنی پارکینگ ها به کار برده می شوند. نصب تجهیزات پارکینگ برای ارتقای سطح کیفی و ایمنی پارکینگ های عمومی و خصوصی و برای حفظ امنیت و جلوگیری از آسیب برای رانندگان ، اتوموبیل ها و محیط پارکینگ الزامی است. همچنین برای رفع مشکل پارک ماشین ها نیز کاربرد فراوانی دارد و محل های پارک و مسیرهای رفت و آمد و ورود و خروج را می توان به وسیله خط کشی پارکینگ مشخص نمود.

تجهیزات پارکینگی

تجهیزات پارکینگ یا parking equipment از ملزومات پارکینگ ها برای حفظ ایمنی دیوارها ، ستون ها و ماشین ها است. یکی دیگر از فاید اجرا و به کارگیری این تجهیزات خط کشی مناسب و همچنین محل های عبور و مرور است. از تابلوهای راهنما نیز نباید قافل شد که مسیر درست را به تازه واردها نشان می دهند و آن ها را از سر درگمی نجات می دهند. این ملزومات برای ارتقای ایمنی و کاهش خسارت های احتمالی بسیار کاربردی هستند.

پارک کردن عمل متوقف کردن و غیرفعال کردن وسیله نقلیه و ترک آن بدون استفاده است. پارکینگ در یک یا هر دو طرف یک جاده غالباً مجاز است، هرچند که گاهی محدودیت دارد. برخی از ساختمان ها دارای امکانات پارکینگ برای استفاده از کاربران هستند. وجود تجهیزات پارکینگی برای استفاده بهینه از این فضا برای پارک کردن خودرو ها بسیار مهم می باشد. در هر یک از پارکینگ های مهم و بزرگ امکانات و تجهیزات پارکینگی متنوع و زیادی وجود دارد که شرایط استفاده را برای کاربران بسیار راحت تر کرده است.

تجهیزات پارکینگی و محیط

در ادامه به بررسی تعدادی از این تجهیزات پارکینگی خواهیم پرداخت:

– راهبند های آکاردئونی

این موانع را می توان به راحتی از یک مکان به مکان دیگر منتقل کرد زیرا به راحتی قابل جمع شدن و کم وزن است. به خوبی ساخته شده اند و از مواد پلاستیکی و فلزی باکیفیت ساخته شده است، بنابراین می توان از آن ها برای سال زیادی مورد استفاده قرار داد. این راه بندها برای بستن مسیرهایی که با ازدحام مواجه شده اند و یا در دست تعمیر هستند بسیار مناسب است و کارآیی بسیار زیادی دارد.

– قفل های پارکینگ

مانع پارکینگ و قفل پارکینگ. همراه با قفل و کلید منحصر به فرد، برای امنیت محل پارکینگ شما. عملکرد دستی. نصب ساده و کاربردی آسان دارد. این قفل پارکینگ اتومبیل یک راه حل ساده برای محافظت از فضای پارکینگ شما و محافظت از آن در استفاده غیرمجاز است. این تجهیزات پارکینگی همچنین به عنوان یک بولارد پارکینگ دستی شناخته شده است.

– رمپ های لاستیکی

رمپ های لاستیکی برای مشخص کردن خطوط دوچرخه یا پارکینگ در منطقه پارکینگ شما ایده آل است. همچنین برای کند کردن ترافیک در یک منطقه به جای تپه سرعت گیر کامل استفاده می شود. در ماژول های ۵۰ سانتی متری به رنگ زرد یا سیاه قرار دهید به صورت متراژی فروخته می شود. نصب آن ها آسان و سریع می باشد. این محصولات از پلاستیک با کیفیتی ساخته شده اند که برای پارکینگ های عمومی بسیار مناسب و کارا هستند.

– سرعت گیرهای لاستیکی

از دیگر تجهیزات پارکینگی سرعت گیرهای لاستیکی است. سرعت گیرهای لاستیکی برای کاهش سرعت ترافیک در محل پارکینگ شما ایده آل است. سرعت گیرهای لاستیکی از جنس پلاستیک جامد و بسیار سخت و مقاوم هستند و در تمام شرایط آب و هوایی دوام می آورند. این سرعت گیرها جایگزین موانع بتنی شده و می توان آن ها را بدون ایجاد خسارت از جا کند و در صورت نیاز به سرعت و بدون تعطیلی پارکینگ آن ها را جایگزاری کرد.

تجهیزات پارکینگی : ضربه گیر ها

– ضربه گیرهای ستون

ضربه گیر های ستون مانع از خرد شدن وسیله نقلیه شما در برخورد با ستون ها، به ویژه در پارکینگ هایی که فضا کم است، را دارند. پنل های منعکس کننده داخلی آنها را در طول روز و شب بسیار قابل مشاهده می باشند. این ضربه گیرها مانع از صدمه دیدن بدنه خودروها شده و همچنین از ضربه به ستون های پارکینگ جلوگیری می کنند و مانع از بروز خسارت می شوند.

– ضربه گیرهای دیوار

ضربه گیرهای دیواری با پشتی از فوم لاستیکی بهترین راه حل برای جلوگیری از خراش دادن درب خودرو شما در یک فضای پارکینگ تنگ است. لاستیک و فوم مورد استفاده، با نوار چسب داخلی به دیوارهای گاراژ نصب می شوند. این ضربه گیرها بهترین مانع برای دیوارها هستند تا از آسیب دیدگی های مداوم رهایی پیدا کنند.

– تقسیم کننده های پارکینگ

تقسیم کننده های پارکینگ برای جدا کردن فضای پارکینگ می باشد و این نوع تجهیزات پارکینگی در دو جنس فلزی و پلاستیک مستحکم در ابعاد دو متری مورد استفاده قرار می گیرد.

– انواع صف آراها

جهت کنترل عبور در ورودی های پارکینگ ها استفاده می شود. این دسته از تجهیزات پارکینگی از جنس استیل ضد زنگ ساخته شده است و بسیار مقاوم و با دوام است.

– صفحه ضد لغزش رمپ

این صفحات از جنس ورق گالوانیزه ضد زنگ می باشند که در رمپ هایی مانند پارکینگ ها مسکونی و تجاری قرار می گیرد تا خطرات و آسیب های احتمالی را بسیار کاهش دهد.

– متوقف کننده های خودرو

از دیگر تجهیزات پارکینگی متوقف کننده ها می باشد. متوقف کننده های خودرو کارکردی مانند تقسیم کننده های پارکینگ ها دارند و آن ها با استفاده از مواد پلاستیکی درجه یک و دارای شبرنگ تهیه شده اند.

– بولارد هیدرومکانیکی

بولارد هیدرومکانیکی یک ستون مستحکم از جنس فولاد می باشد که به صورت اتوماتیک ورود و خروج خودرو ها را به داخل پارکینگ ها را کنترل می کند.

استفاده از بولاردهای خودکار بخصوص در مکان هایی مانند بانکها ، جواهرات فروشی ، سالن نمایشگاه و سایر اماکن که به امنیت بالایی نیاز دارند رو به افزایش است.

– مانع ترافیکی U شکل

مانع ترافیکی U شکل برای ایجاد سدی محافظ بین عابران پیاده و ترافیک در محل کار یا جلوگیری از برخورد ماشین آلات سنگین و وسایل نقلیه به طور تصادفی به موانعی مانند قفسه های ذخیره سازی ایده آل است.

– دنده پنج کامیون

دنده پنج کامیون وسیله ای است که دارای غلاف های نگهدارنده می باشد که بر روی شاسی ماشین های سنگین مانند تریلی و کامیون نصب می شود و در برابر چرخ های آن ها قرار می گیرد تا از حرکت ناگهانی آن ها جلوگیری کند.

– علائم ترافیکی

علائم ترافیکی در تجهیزات پارکینگی ها بسیار مهم می باشد. استفاده از رنگ اپوکسی در این علائم ترافیکی باعث افزایش کیفیت، مقاومت و تنوع زیاد در رنگ بندی این علائم می شود.

با استفاده از هر کدام از این تجهیزات پارکینگی، شرایط استفاده از پارکینگ به مراتب راحت تر خواهد شد.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]