19
ژانویه

خط کشی پارکینگ محوطه

خط کشی پارکینگ ساختمان در حقیقت روشی است که می توانیم مکان دقیق پارک هر خودرو را مشخص نماییم و باعث می شود هر فرد متناسب با فضایی که در نظر گرفته شده است خودروی خود را پارک نماید. با خط کشی پارکینگ محوطه می توان به فضای پارکینگ نظم داد تا ماشین ها دقیقا سر جای خود قرار بگیرند و فضای کاذبی را اشغال نکنند. در حقیقت خط کشی پارکینگ راهی است برای نظم دهی هر چه بیشتر به فضای داخلی پارکینگ های ساختمان ها و امکان عمومی از قبیل ادارات و فروشگاه ها.

خط کشی پارکینگ محوطه

اجرای خط کشی پارکینگ محوطه های پارکینگی توسط مجموعه آرتمیس پارکینگ با روش های مختلف البته با توجه به سلیقه کارفرما قابل انجام است.

خط کشی های مکان های زیر توسط آرتمیس انجام می شود:

 • ساختمان مسکونی
 • ساختمان تجاری
 • ساختمان عمومی
 • ساختمان اداری
 • پارکینگ فروشگاهی
 • پارک خیابانی
 • و …

خط کشی پارکینگ محوطه

با توجه به اهمیت خط کشی پارکینگ در هر مکان در این مطلب قصد داریم اطلاعاتی را در خصوص خط کشی پارکینگ محوطه در اختیار شما عزیزان قرار دهیم .

با ما همراه باشید …

خط کشی پارکینگنکات مهم برای اجرای خط کشی پارکینگ محوطه

خط کشی پارکینگ ساختمان

در حقیقت خط کشی پارکینگ ساختمان یکی از امکاناتی است که محل دقیق پارک خودروها را مشخص می کند و از به وجود آمدن مشکلات متعددی مانند مزاحم شدن خودروهای دیگر و یا قرار گفتن خودروها در پارکینگ به شکل نامنظم جلوگیری می کند . رعایت حریم خودروها یکی از ویژگی های مهم خط کشی پارکینگ محوطه می باشد .

خط کشی پارکینگ ساختمان

همان طور که در مقالات قبل ذکر شد خط کشی پارکینگ اماکن به منظور مشخص نمودن محل مناسب و اصولی پارک خودروها به کار می رود . خط کشی پارکینگ به طور معمول به دو روش افقی و عمودی انجام می گردد . خط کشی باید به گونه ای باشد که با پارک بیشترین تعداد خودروها کمترین مکان اشغال شود.

انواع خط کشی پارکینگ ها

خط کشی پارکینگ معابر نقش های متنوعی را ایفا می کنند و اهداف مختلفی را دنبال می کنند.

انواع خط کشی پارکینگ محوطه عبارتند از :

 • خط کشی طولی :

با توجه به موقعیتی که پارکینگ در آن قرار گرفته است عرض ، فاصله خالی و پر بودن خط کشی طولی مشخص می شود . به عنوان مثال خط کشی طولی در پارکینگ محوطه به گونه ای است که قسمت های فرعی عرض خط های طولی ۱۲ سانتی متر بوده و بین هر ۳ متر خط کشی طولی ، ۵ متر فاصله وجود دارد .

 • خط کشی عرضی :

خط کشی عرضی در پارکینگ محوطه شامل موارد زیر می باشد:

 • خط ایست
 • گذرگاه عابرپیاده
 • محل های توقف
 • خط حق تقدم

با توجه به قوانین راهنمایی و رانندگی رنگ خط کشی عرضی باید سفید باشد .

اما رنگ داخلی خط های جدا کننده معمولا به رنگ زرد دیده می شود . خط کشی عرضی با توجه به سفارش مشتری و تعداد احتمالی خودروها توسط تیم مجرب و متعهد آرتمیس پارکینگ در سریع ترین زمان ممکن قابل انجام است .

 • خط کشی ترافیکی :

در پارکینگ ها، خیابان ها و محوطه ها محل پارک وسیله نقلیه با استفاده از رنگ مشخص می شود.

بدین ترتیب باعث استفاده بهینه از فضا و ایجاد نظم در محل پارک خودروها خواهد شد. خط کشی پارکینگ مجتمع ها به صورت ترافیکی معمولا به سه صورت موازی ، عمودی و مورب انجام می گردد .

خط کشی ترافیکی عمودی فضای پارک بیشتری را ایجاد می کند و در عین حال به مسیر حرکتی بیشتری نیاز دارد و مناسب پارکینگ های طبقاتی می باشد .

خط کشی ترافیکی موازی معمولا در خیابان ها مورد استفاده می گیرد.

معمولا در این نوع خط کشی فضای پارک محدود می باشد و باعث کمتر شدن مسیر حرکتی می شود. در خط کشی ترافیکی موازی طول جایگاه معمولا ۶ متر و عرض آن ۲ متر در نظر گرفته می شود .

خط کشی ترافیکی مورب معمولا تلفیقی از موازی و عمودی است.

در خط کشی ترافیکی مورب ورود و خروج خودرو از پارک راحت تر می باشد. این نوع خط کشی معمولا در پارکینگ ها و محوطه های رو باز کاربرد دارد .

سخن آخر

خط کشی پارکینگ محوطه از جمله اقداماتی است که برای بهتر شدن کاربری پارکینگ ها انجام می گردد.

رنگ های مختلفی که در خط کشی پارکینگ مورد استفاده قرار می گیرند باید متناسب با نوع و سطح پارکینگ باشند . انتخاب رنگ خط کشی پارکینگ به شرایط مختلفی بستگی دارد که در مقالات بعدی مورد بررسی قرار خواهیم داد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خط کشی پارکینگ ، خط کشی پارکینگ آپارتمان ، منازل مسکونی و مجتمع های تجاری بزرگ و همچنین سایر تجهیزات پارکینگ می توانید از طریق خطوط ارتباطی با کارشناسان با تجربه آرتمیس پارکینگ تماس حاصل فرمایید .

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]