19
ژانویه

خط کشی پارکینگ محوطه

خط کشی پارکینگ محوطه

 خط کشی پارکینگ ساختمان در حقیقت روشی است که می توانیم مکان دقیق پارک هر خودرو را مشخص نماییم و باعث می شود هر فرد متناسب با فضایی که در نظر گرفته شده است خودروی خود را پارک نماید .

اجرای خط کشی پارکینگ محوطه های ، ساختمان مسکونی ، تجاری ، عمومی و پارک خای خیابانی توسط مجموعه آرتمیس پارکینگ با روش های مختلف البته با توجه به سلیقه کارفرما قابل انجام است .

با توجه به اهمیت خط کشی پارکینگ در هر مکان در این مطلب قصد داریم اطلاعاتی را در خصوص خط کشی پارکینگ محوطه در اختیار شما عزیزان قرار دهیم . با ما همراه باشید …

نکات مهم برای اجرای خط کشی پارکینگ محوطه

خط کشی پارکینگ ساختمان یکی از امکاناتی است محل دقیق پارک خودروها را مشخص می کند و از به وجود آمدن مشکلات متعددی مانند مزاحم شدن خودروهای دیگر و یا قرار گفتن خودروها در پارکینگ به شکل نامنظم جلوگیری می کند . رعایت حریم خودروها یکی از ویژگی های مهم خط کشی پارکینگ محوطه می باشد .

همان طور که در مقالات قبل ذکر شد خط کشی پارکینگ اماکن به منظور مشخص نمودن محل مناسب و اصولی پارک خودروها به کار می رود . خط کشی پارکینگ به طور معمول به دو روش افقی و عمودی انجام می گردد . خط کشی باید به گونه ای باشد که با پارک بیشترین تعداد خودروها کمترین مکان اشغال شود.

انواع خط کشی پارکینگ ها

  • خط کشی پارکینگ معابر نقش های متنوعی را ایفا می کنند و اهداف مختلفی را دنبال می کنند . انواع خط کشی پارکینگ محوطه عبارتند از :
  • خط کشی طولی :

با توجه به موقعیتی که پارکینگ در آن قرار گرفته است عرض ، فاصله خالی و پر بودن خط کشی طولی مشخص می شود . به عنوان مثال خط کشی طولی در پارکینگ محوطه به گونه ای است که قسمت های فرعی عرض خط های طولی ۱۲ سانتی متر بوده و بین هر ۳ متر خط کشی طولی ، ۵ متر فاصله وجود دارد .

  • خط کشی عرضی :

خط کشی عرضی در پارکینگ محوطه شامل خط ایست ، گذرگاه عابرپیاده و محل های توقف و خط حق تقدم می باشد . با توجه به قوانین راهنمایی و رانندگی رنگ خط کشی عرضی باید سفید باشد .

اما رنگ داخلی خط های جدا کننده معمولا به رنگ زرد دیده می شود . خط کشی عرضی با توجه به سفارش مشتری و تعداد احتمالی خودروها توسط تیم مجرب و متعهد آرتمیس پارکینگ در سریع ترین زمان ممکن قابل انجام است .

  • خط کشی ترافیکی :

در پارکینگ ها ، خیابان ها و محوطه ها محل پارک وسیله نقلیه با استفاده از رنگ مشخص می شود . بدین ترتیب باعث استفاده بهینه از فضا و ایجاد نظم در محل پارک خودروها خواهد شد . خط کشی پارکینگ مجتمع ها به صورت ترافیکی معمولا به سه صورت موازی ، عمودی و مورب انجام می گردد .

خط کشی ترافیکی عمودی فضای پارک بیشتری را ایجاد می کند و در عین حال به مسیر حرکتی بیشتری نیاز دارد و مناسب پارکینگ های طبقاتی می باشد .

خط کشی ترافیکی موازی معمولا در خیابان ها مورد استفاده می گیرد . معمولا در این نوع خط کشی فضای پارک محدود می باشد و باعث کمتر شدن مسیر حرکتی می شود . در خط کشی ترافیکی موازی طول جایگاه معمولا ۶ متر و عرض آن ۲ متر در نظر گرفته می شود .

خط کشی ترافیکی مورب معمولا تلفیقی از موازی و عمودی است . در خط کشی ترافیکی مورب ورود و خروج خودرو از پارک راحت تر می باشد . این نوع خط کشی معمولا در پارکینگ ها و محوطه های رو باز کاربرد دارد .

سخن آخر

خط کشی پارکینگ محوطه از جمله اقداماتی است که برای بهتر شدن کاربری پارکینگ ها انجام می گردد . رنگ های مختلفی که در خط کشی پارکینگ مورد استفاده قرار می گیرند باید متناسب با نوع و سطح پارکینگ باشند . انتخاب رنگ خط کشی پارکینگ به شرایط مختلفی بستگی دارد که در مقالات بعدی مورد بررسی قرار خواهیم داد .

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خط کشی پارکینگ ، خط کشی پاریکنگ آپارتمان ، منازل مسکونی و مجتمع های تجاری بزرگ می توانید از طریق خطوط ارتباطی با کارشناسان با تجربه آرتمیس پارکینگ تماس حاصل فرمایید .