23
فوریه

محافظ ستون پارکینگ

محافظ ستون یا گارد محافظ ستون یکی از تجهیزات پارکینگی است که نقش اساسی در ایمنی فضای پارکینگ های عمومی و خصوصی دارد. همچنین محافظ ستون می تواند از خودرها در برابر صدمات ناشی از برخورد با ستون ها جلوگیری کرده و هزینه های ناشی از این گونه تصادفات را به شدت کاهش دهد. با استفاده از این محافظ ها می توان از دیواره ها و ستون های پارکینگ ها در برابر صدمات ناشی از برخورد محافظت کرد. از سویی نیز خودروها در برابر ضربه های حاصل از برخورد با اجسام خشکی هم چون بتن دیوارها و ستون ها ایمنی بیشتری می یابند.

محافظ ستون در واقع هم برای محافظت ماشین ها و هم ستون ها و دیوارها نقشی بسیار مهم ایفا می کند.

محافظ ستون

محافظ ستون از محصولات کلیدی تجهیزات ایمنی پارکینگ به شمار می آید.

محافظ ستون پارکینگ که با اسم های گاردکرنر ، گارد ستون ، محافظ لب ستون و اسم های دیگر شناخته می شود وظیفه حافظت از بر خورد های اتومبیل با لبه های ستون کاربرد دارد.  با استفاده از محافظ ضربه گیر ستون در پارکینگ، در هنگام پارک خودرو از آسیب دیدن بدنه ماشین و شکستن لبه ستون های پارکینگ پیشگیری به عمل می آید. محافظ های ستون از جنس لاستیک با قابلیت ضربه گیری بالا می باشند که در زمان برخورد خودرو با ستون پارکینگ ضمن محافظت از ستون، از آسیب دیدن بدنه خودرو جلوگیری می کنند.

محافظ ستون لاستیکی به دلیل استفاده از جنس تمام لاستیک دارای مقاومت خمشی مناسب و همچنین مقاوم در برابر نوسانات دما دارا بوده بطوری که شکل و کارکرد خود را از دست نمی هد. روی گارد ستون شب رنگ هایی برای هشدار به اتومبیل هایی که به ستون نزدیک می شوند تعبیه شده است.

امروزه برای محافظت از دیوارها و ستون های پارکینگ گاردهای پلاستیکی طراحی و ساخته می شود؛ که این امر مانع آسیب به درب و بدنه خودرو و همچنین ستون ها و دیوارهای پارکینگ می شود. این محصول در مدل ها و طرح های مختلفی مطابق سلیقه مصرف کننده تولید می شود. به دلیل استفاده بالا از این ابزار کاربردی امروزه واحد فروش گارد کرنر با مناسب ترین قیمت ها و بالاترین کیفیت ها در کشور بیشترین فروش را دارد. این تجهیزات پارکینگ بسیار ضروری هستند؛ و مانع آسیب به خودرو می شود.

محافظ ستون پارکینگ

 محافظ ستون پارکینگ یا ضربه گیر ستون قطعات لاستیکی هستند که بر روی لبه ستون و گوشه های پارکینگ نصب می شوند. ضربه گیر ها باعث ایجاد زیبایی فوق العاده در محیط و جلوگیری از آسیب رسیدن به ستون پارکینگ و خسارت به خودرو و ایمن سازی فضای پارکینگ می شود.

محافظ ستون  پارکینگ یکی از تجهیزات ایمنی پارکینگ میباشد، با استفاده از  و ضربه گیر ستون در پارکینگ در هنگام پارک خودرو از آسیب دیدن بدنه ماشین و شکستن لبه ستون های پارکینگ پیشگیری به عمل می آید. گارد ستون ها از جنس لاستیک و پی وی سی با قابلیت ضربه گیری بالا می باشند. در زمان برخورد خودرو با ستون پارکینگ ضمن محافظت از ستون، از آسیب دیدن بدنه خودرو جلوگیری می کنند.

محافظ ستون پارکینگ

قسمت رویه ضربه گیر ستون ها از نوارهای شبرنگ منعکس کننده نور و نوارهای لاستیکی رنگی مسلح شده است. که به خوبی نقش هشدار دهنده را ایفا میکند. به سرنشین خودرو این امکان را می دهد که به راحتی در جای پارک خود قرار گیرد.

>>>   انواع کار استوپر پارکینگ در بازار را بشناسید  <<< 

اجزای محافظ ستون پارکینگ آرتمیس پارکینگ (کورنر گارد ها)  :

۱-   ضربه گیر لاستیکی ،  که به آن محافظ ستون پلاستیکی نیز می گویند. با قدرت ارتجاعی و ضربه پذیری بالا که بسته به نوع ضربه گیرها دارای ضخامت مختلف هستند. ارتفاع آنها از ۶۰ سانتی متر تا یک متر می باشد. متریال مرغوب آنها قدرت ضربه پذیری این لاستیک حفاظت کننده ستون را بالا میبرد.

۲-  شبرنگ ، که بسته به طراحی پارکینگ دارای مدل ها و رنگ های متنوع می باشد.

زاویه بین بالهای محافظ ستون ها و ضربه گیرهای آرتمیس حدودا ۹۰درجه می باشد که اندازه هر بال آن از ۸ سانتی متر تا ۱۰ سانتی متر با ضخامت ۲ سانت می باشد. زیبایی فوق العاده و طراحی اصولی این نوع کرنر گارد ها ضمن ایمن نمودن فضای پارکینگ شما، جلوه بسیار زیبایی به پارکینگ می دهد که ده ها نمونه اجرا شده و در حال بهره برداری ازاین دست پروژه های موفق و قابل بازدید گروه صنعتی آرتمیس پارکینگ گواه بر این ادعاست.

۳-  نوارهای لاستیکی رنگی ، که از آنها در سبد محصولات و ضربه گیرهای جدید این مجموعه قرار گرفته، استفاده شده است. تنوع در رنگ و هارمونی با محیط اطراف و قیمت محافظ ستون پارکینگ های ما  از جمله خصوصیات منحصر به فرد این محصولات می باشد که آنرا از سایر محافظ ستون های پارکینگ موجود در بازار متمایز می کند.

محافظ ستون پلاستیکی
لاستیک محافظ ستون
محافظ ستون های پارکینگ

ویژگی های این محافظ ها

این محافظ ها عموما از جنس پلاستیک فشرده و یا لاستیک هستند که با نصب آن در کنج ستون ها و لبه های تیز علاوه بر زیبایی باعث جلوگیری از ضربه خورن و مالیدگی بدنه خودرو به ستون های پارکیگ می گردد. این محافظ ها دارای وزن سبکی می باشند و آن هم به دلیل مشبک بودنشان هست. بین لایه های این محافظ ها فضایی خالی وجود دارد، که باعث نرم تر شدن آن ها و هم چنین باعث ضربه گیری بالای آن شده است.

هم چنین از این محافظ ها می توان در کنج های تیز مدارس ، مهد کودک ها و مراکز آموزشی و درمانی نیز استفاده کرد .

استفاده از این محافظ ها باعث می شود تا خرابی و تنش را در هنگام پارک به صفر برسد. این محصول دارای طراحی بی نقص بوده و به دلیل وجود نوارهای شب رنگ دید راننده را نیز در شب آسان می کند. این محافظ  زیبایی و نظم را  به فضای پارکینگ می بخشد.

دلایل استفاده

پارکینگ ها به دلیل به دلایل مختلفی همیشه در معرض آسیب دیدن و برخورد با خودرها هستند که در اثر این تصادفات هم دیوارها و ستون های پارکینگ ها آسیب می بینند و هم خود خودروها که دچار صدماتی بعضا گران قیمت می شوند.

از دلایل این تصادفات:

 • تنگ بودن محیط
 • معماری بد
 • انحنای زیاد
 • شیب زیاد
 • جای دور زدن کم
 • بد پارک کردن
 • تاریکی محیط
 • مهارت کم راننده
 • و غیره

از این رو برای رفع این معضل از محافظ هایی استفاده می شود که مزایای خوبی دارند.

مزایای استفاده

 ایمن سازی فضای پارکینگ

 حفظ زیبایی بصری

 دارای خاصیت ارتجاعی فوق العاده

 دارای جنس مرغوب و قدرتمند در ضربه پذیری

 دارای شبرنگ برای دید در تاریکی

 جلوگیری از آسیب دیدگی خودرو

 جلوگیری از آسیب دیدگی ستون پارکینگ

کاربرد محافظ ستون پارکینگ

شبرنگ موجود در ضربه گیر پارکینگ از تجهیزات پارکینگ، بسته به طراحی پارکینگ، دارای مدل ها و رنگ های متنوع می باشد. وجود شبرنگ در این محصول به عنوان یک راهنما برای رانندگان محسوب می شود.

این راهنما برای محل های زیر مناسب است:

 • محل های تاریک
 • محل های کم نور
 • محل های تنگ
 • محل های پر تنش

ضربه گیر پارکینگ با استفاده از چسب های مخصوص قابل نصب بوده؛ و برای سطوح خاص مانند گچ و… می توان از چسب آهن استفاده نمود.

روش نصب ضربه گیر پارکینگ که یکی از مهمترین لوازم پارکینگ محسوب می شود؛  بسیار ساده می باشد. و بسته به جنس ستون پارکینگ یکی از روش های : پیچ و رول پلاک، چسب و یا تفنگ هیلتی یا میخکوب انتخاب می شود.

روش نصب محافظ ستون پارکینگ آرتمیس :

کرنر گارد ها با توجه به جنس ستون های پارکینگ به یکی از روش های زیر نصب می گردند:

 1. پیچ و رول پلاک
 2. چسب
 3. تفنگ هیلتی

خرید محافظ ستون

شما می توانید برای خریدی با کیفیت و قیمتی ارزان با مشاوران آرتمیس پارکینگ تماس حاصل کنید.