والگارد
11
تیر

ضربه گیر دیوار یا والگارد چیست؟

ضربه‌ گیر دیوار (Wall Guard) که به آن محافظ دیوار هم می گویند، به محافظی گفته می‌شود که به منظور حفاظت دیوارها از وارد آمدن آسیب به آن‌ها و همچنین تجهیزات بیمارستانی مثل برانکارد، تخت، برانکارد، چرخ دستی، ترولی و سایر وسایل و تجهیزات بیمارستانی به کار گرفته می ‌شود. با استفاده از این ضربه گیر ستون می توان از تجهیزات بیمارستانی در اثر مواجهه با دیوارها محافظت کرد. این ابزار در ارتفاعی مشخص از کف روی دیوار نصب می ‌شود. برای آشنایی بیشتر در این زمینه که ضربه گیر دیوار یا والگارد چیست؟ با ما همراه باشید.

معرفی ضربه گیر دیوار یا والگارد

در مراکز درمانی، اغلب کادر درمان شاهد تردد کادر پزشکی و بیماران متعددی هستند. همین امر سبب می شود تا افراد گاها به شکل تصادفی با دیوارها برخورد داشته باشند. معمولا ایجاد این حوادث سبب وارد آمدن آسیب های جدی به تجهیزات بیمارستانی و دیوار بیمارستان می شود. جهت مرتفع کردن این مشکل، می توان از ابزاری تحت عنوان والگارد یا ضربه‌گیر دیوار استفاده کرد.

این محصول از مشتقات پی وی سی تولید شده، بسیار سبک، عایق، انعطاف پذیر، مقاوم در برابر رطوبت و حرارت است و می تواند برای مواردی همچون: کاشی و چوب به عنوان مصالح سنتی جایگزین خوبی باشد. عرض والگارد معمولا ۱۶ سانتیمتر، ضخامت آن ۱۵ میلیمتر است و اغلب به شکل رولی تا حدود ۱۵ متر تولید می شود.

معرفی ضربه گیر دیوار یا والگارد
ضربه گیر دیوار یا والگارد

مزایای ضربه گیر دیوار

از جمله مزیت استفاده از ضربه‌ گیر دیوار (محافظ دیوار) آن است که این محصول می تواند از تجمع و رشد باکتری و کثیفی ها روی خراش های موجود احتمالی دیوارها جلوگیری کند. همچنین این محافظ ها عایق بوده و خاصیت ضد آب دارند و در برابر رطوبت و قرار گرفتن در محیط های مرطوب بسیار مقاوم هستند.

همچنین والگارد در مقابل حرارت هم دوام خوبی دارد و در دماهای بالا، شکل اولیه خود را حفظ می کند. انعطاف پذیر بوده و راحت شکل مکان دلخواه شما را به خود می گیرد، از این جهت در اغلب مکان ها و موقعیت ها قابل استفاده است. از دیگر فواید این ضربه گیرها یا محافظ ستون به آسان بودن آنها در زمان نصب، تولید راحت و قابلیت پردازش آسان، زیبایی و نیز طراحی ویژه و خاص آنها باید اشاره کرد.

کاربرد های ضربه گیر دیوار یا والگارد

از ضربه‌گیر دیوار می توان در بیمارستان، مراکز درمانی، آسایشگاه، مدرسه و هتل استفاده کرد. این در حالی است که عمده ترین کاربرد آنها در پارکینگ ها (عمومی و با تردد بالا) است. اغلب در مکان هایی که ماشین زیاد تردد دارد و امکان برخی وسایل با دیوار است، برای برخورد نکردن وسایل نقلیه با قسمت دیوار پارکینگ از این محصول استفاده می شود.

همچنین جهت ممانعت از روی دادن حوادث ناگوار، می توان از این محصول استفاده کرد. به طور کلی می توان گفت که در مکان های زیر از ضربه گیر دیوار می توان استفاده کرد:

  • برای آسیب ندیدن بدنه خودرو (عدم فرورفتگی روی آن در اثر برخورد با دیوار)
  • در ادارات پست و همچنین انبارهای بزرگ به جهت آسیب ندیدن اشیا قیمتی و اجناس گران بها
  • در بیمارستان ها به منظور آسیب ندیدن بیماران در مواجهه با دیوار و تجهیزات بیمارستانی
  • در مراکز خرید با هدف ایجاد امنیت برای خریداران و مراجعین به این مراکز
  • در پارکینگ ها جهت حفظ ماشین ها از آسیب

نحوه نصب ضربه گیر دیوار

ضربه‌گیر دیوار یا والگارد بر روی دیوار بیمارستان قابل نصب است. خیلی راحت می توانید آن را نصب کنید، فقط کافی است، دیوار را قبل از نصب تمیز کنید و با کمک چسب، روالپلاک و پیچ، قطعه های ضربه گیر را به دیوار وصل نمایید. در زمان نصب این محافظ باید به ارتفاع دیوار توجه داشته باشید. ارتفاع خوب برای نصب والگارد، ارتفاع همسان با تخت های بیمارستان از کف است. وجود این ارتفاع سبب می شود تا فضای خالی مابین والگارد و تجهیزات و وسایلی که در راهرو در حال حمل هست، ایجاد شود.

اغلب مراکز درمانی و بیمارستانی از این وسیله استفاده می کنند. با بررسی قسمت پشت تخت بیمار در بیمارستان و در نظر گرفتن بودجه و نیازهای بیمارستان، می توانید از بین مدل های متنوع این ضربه گیرها، یک مدل را بر حسب نوع نیاز و ترجیحاتتان برگزینید.

قیمت و خرید ضربه گیر دیوار از آرتمیس

ما به شما خرید ضربه‌گیر دیوار از آرتمیس پارکینگ را پیشنهاد می کنیم. قیمت این محصول در مجموعه ما در مقایسه با کیفیت عالی آن، بسیار مناسب در نظر گرفته شده است. والگارد مورد نظر شما توسط آرتمیس گرچه تولید داخل است، اما به لحاظ کیفی با محصولات خارجی رقابت می کند.

جهت آگاهی از قیمت ها و دریافت مشاوره رایگان برای خرید این ضربه گیرها می تواند با کارشناسان ما در تماس باشید. محصول ارائه شده توسط ما از بهترین متریال (پوشش پی وی سی و داخل آلومینیوم) ساخته شده، فاقد هرگونه ترک خوردگی در برابر ضربه بوده، دارای نوار لاستیکی ضربه گیر، ته بند با حلقه درزگیر و عمر طولانی است.

قیمت و خرید ضربه گیر دیوار از آرتمیس
طول عمر ضربه گیر ستون پارکینگ

جمع بندی

در این مطلب، اطلاعات کلی درباره ضربه گیر دیوار را در اختیار شما قرار دادیم. اگر برای شما هم سوال شد که کدام نوع این محصول را خریداری کنیم و یا بهترین نوع آن کدام است، باید بگوییم که در زمان خرید این محصول باید حتما به جنس و مواد اولیه بکار رفته در ساخت آن ها و بافت والگارد دقت نمایید. همچنین آنها را از مراکزی بخرید که معتبر بوده و برای این محصول گارانتی و خدمات پس از فروش در نظر گرفته باشند.

سوالات متداول

والگارد ها در چه رنگ هایی برای فروش موجود است؟
این ضربه گیر ها در رنگ های مختلفی همچون سفید، بژ، آبی نفتی، سفید و … موجود و قابل خریداری است.

آیا نصب این محصول سبب سایش دیوارهای بیمارستان نمی شود؟
خیر با نصب کردن این ضربه گیرها، هیچ گونه سایشی بر روی دیوارهای بیمارستانی به وجود نمی آید. حتی باید گفت با وجود آنها هزینه تعویض قطعات و مسائل اینچنینی کم کم حذف می شود.

قیمت والگارد چند است؟
ضربه گیر دیوار دارای انواع مختلفی است که بسته به نوع، جنس، ویژگی هایی که دارا هستند، اندازه و اغلب رنگ آنها، قیمت شان می تواند متفاوت باشد. همچنین برند تولید کننده این محصول نیز جزو عواملی است که در قیمت آن می تواند دخالت داشته باشد.