خط کشی پارکینگ
07
دسامبر

خط کشی پارکینگ

خط کشی پارکینگ یا خط کشی ترافیکی از جمله راه های افزایش نظم و ترتیب خودروهای درون پارکینگ و همچنین تعیین محدوده و حریم مشخص برای آن ها است. طبیعتا با انجام خط کشی محیط یا فضای پارکینگ میتوان محل قرارگیری خودروها را مشخص نمود و با این کار قادر به جا دادن و پارک کردن تعداد بیشتری خودرو کنیم.
در پارکینگ های خانگی و کوچک که تنها یک یا دو خودرو جای می گیرند شاید نیاز به خط کشی چندان احساس نشود و ضروری نباشد اما در پارکینگ های بزرگ تر مانند پارکینگ های اداری، تجاری و عمومی و یا پارکینگ هایی که در مکان های شلوغ قرار دارند به علت رفت و آمد خودروهای فراوان به درون پارکینگ، خط کشی پارکینگ بیش از پیش ضرورت پیدا خواهد کرد.
حال باید به این نکته اشاره کنیم که خط کشی پارکینگ نیز اصول و قواعد مخصوص به خود را دارد که چندان هم سخت نیستند اما در صورت عدم رعایت صحیح خط کشی ممکن است خود ما با خط کشی اشتباه باعث ایجاد بی نظمی و عدم هماهنگی در قرارگیری خودروها شویم. در این مطلب می خواهیم با این نکات و اصول بیشتر آشنا شویم. لطفا تا انتهای مطلب با ما همراه شوید.

فواید و مزایای خط کشی پارکینگ

بالاتر به طور مختصر به فایده و ضرورت خط کشی پارکینگ اشاره ای کردیم ولی در این بخش می خواهیم این موارد یعنی فواید و دلایل نیاز به خط کشی پارکینگ را به صورت تیتر وار و خلاصه بیان کنیم.
۱٫استقاده صحیح و بهینه تر از فضای داخلی پارکینگ
۲٫پیشگیری از ایجاد بی نظمی در قرارگیری خودروها
۳٫جلوگیری از درگیری و مشاجره ی احتمالی میان رانندگان بخاطر جای پارک
۴٫تعیین محدوده مشخص برای هر خانواده یا ساکنان یک آپارتمان یا ساختمان دارای واحدهای زیاد
۵٫پیشگیری از مسدود شدن مسیر ورود و خروج پارکینگ
۶٫جلوگیری از ایجاد ترافیک و ازدحام خودروهای داخل پارکینگ در یک نقطه

خط کشی پارکینگ ساختمان یا خط کشی پارکینگ‌ های عمومی به عنوان خطوطی از پیش تعیین شده تعریف می‌شوند، که به کمک آنها فضای پارکینگ به بخش‌های مختلفی تقسیم شده و هر کدام از خودروها با توجه به دسته بندی‌های صورت گرفته، می‌توانند در این فضا قرار گیرند. اهمیت این خط کشی‌ها در ساختمان‌های بزرگ و در پارکینگ‌های عمومی بسیار زیاد است و از تنش‌های زیادی جلوگیری می‌کند. وقتی که شما در یک مجتمع بزرگ سکونت دارید و یک فضای مشخص و تعریف شده برای خودرو شما وجود دارد، طبیعتاً این جایگاه به عنوان حریم خصوصی شما در نظر گرفته شده و هیچ شخصی نمی‌تواند از آن استفاده کند.

۰۲۱-۴۴۲۵۹۷۰۸

۰۲۱-۴۴۸۹۰۹۷۷

نوع  رنگ خط کشی کف پارکینگ 

تمامب پارکینگ ها ، به خصوص به طور ویژه پارکینگ های عمومی در طول ۲۴ ساعت همیشه در رفت و آمد بوده و در حال پذیرش تعداد قابل توجهی از افراد و خودرو های شخصی ، سنگین و نیمه سنگین هستند .
پس باید این نکته را توجه داشت که نوع رنگ انتخابی برای خط کشی پارکینگ از جنس مرغوب و ماندگاری طولانی مدتی بر خوردار باشد .

رنگ های مخصوص خط کشی پارکینگ به چند دسته تقسیم می شوند :

 • انواع رنگ های اپوکسی یا رنگ های دوجزیی
 • رنگ های ترافیکی
 • خط کشی با انواع رنگ های سرد و گرم

برای اجرای پروسه خط کشی قبل از هر اقدامی میبایست سطح مکان مورد نظر به طور کامل تمیز و بدون از چربی و آلودگی باشد و در لاین بندی و ایجاد خط از پرایمر استفاده شود.
رنگ اجرایی در پروژه خط کشی پارکینگ منازل و مجتمع های تجاری میتواند تنوع بسیاری داشته باشد که از مرسوم ترین آنها رنگ های سرد یا تک جزیی میشود نام برد از ویژگی های این رنگ ها میشود بهقیمت مناسب آنها اشاره کرد .
دیگر رنگ های مورد استفاده در خط کشی رنگهای اپوکسی دوجزیی و پلی اورتان هستند که قابلیت استفاده در سطوح فلزی و بتنی و  کاشی و سرامیک را دارند.

رنگ های خط کشی پارکینگ غالبا به روغن خودرو و گریس حساس هستند.

شاخص های انتخاب نوع رنگ خط کشی پارکینگ

جنس کف پارکینگ

 بتنی، سنگ، کفپوش اپوکسی یا آسفالت

موقعیت پارکینگ 

که در فضای سرپوشیده قرار گرفته یا در فضای باز

قیمت خط کشی پارکینگ

قیمت نیز از مواردی می باشند که در انتخاب نوع رنگ مصرفی موثر می باشد. معمولا از رنگ سرد که ارزان تر نیز می باشد، روی سطوح زبر و غیر مسطح استفاده می شود. از رنگ های پلی اورتان و دو جزیی هم روی کفپوش اپوکسی و بتن سخت استفاده می شود.

بر طبق استاندارد پارکینگ ها حداقل عرض محل پارک خودرو ۲٫۴ متر می باشد. معمولا جهت مقرون به صرفه بودن و با در نظر گرفتن بعد اقتصادی، آن را به شکل T  با طول خطوط عموما ۵ متر ما بین دو اتومبیل در نظر می گیرند.

طبیعتا در صورتی که خط کشی پارکینگ را خودتان انجام دهید هزینه ی دستمزد صفر می شود و شاید برایتان مقرون به صرفه تر باشد ولی در این حالت حتما باید تمام اصول خط کشی که بالاتر ذکر کردیم را به درستی و دقیق رعایت نمایید. نمی توان به طور دقیق هزینه و قیمت خط کشی پارکینگ را تعیین کرد چرا که به عوامل و مولفه های مختلفی بستگی دارد که می توانیم به مساحت پارکینگ، نوع و کیفیت رنگ خریداری شده اشاره نماییم.
بیشترین هزینه مربوط به نوع رنگی است که جهت خط کشی انتخاب و خریداری می کنیم. قبل از انتخاب نوع رنگ حتما به جنس کف زمین پارکینگ توجه کافی داشته باشید چرا که برخی رنگ ها به هر سطحی به خوبی نمی چسبند و هر رنگی برای سطح مشخصی مناسب است.

تلفن مشاوره برای تعیین دقیق قیمت :

۰۲۱-۴۴۲۵۹۷۰۸

۰۲۱-۴۴۸۹۰۹۷۷

رنگ خط کشی پارکینگ

معمولا از فام رنگ زرد جهت مشخص کردن محدوده پارکینگ ها استفاده می شود. از فام رنگ سفید هم جهت مشخص کردن مرز خطوط ترافیکی در پارکینگ ساختمانها و پارکینگ های طبقاتی استفاده میگردد.

خط کشی پارکینگ

پوشش نهایی ایجاد شده توسط این رنگ ها بعد از اتمام خط کشی، دارای سطحی یکنواخت می باشند. این پوشش در مقابل بازتاب نور مقاوم بوده و سازگاری بالایی با انواع سطوح بتنی ، اپوکسی و آسفالت دارد. به همین دلیل  برای خط کشی خیابان ها و جاده ها بسیار مناسب می باشند.

مدل خط کشی پارکینگ محوطه

جایگاه پارک خودرو ها معمولا به سه مدل موازی، عمودی و مورب خط کشی می شوند.

 • خط کشی ترافیکی مدل عمودی فضا را به صورت بهینه تفکیک می کند و خودرو های بیشتری در محوطه میتوانند در یک ناحیه مشخص پارک کنند ولی در عوض مسیر حرکتی بیشتری نیز نیاز دارد. این مدل برای پارکینگ های طبقاتی مناسب تر میباشد. مطابق با استاندارد حداقل عرض جایگاه عمودی ۲۴۰ سانتیمتر می باشد و به شکل T در بین دو خودرو و شکل L  در طرفین ، روی زمین مشخص می شود. طول این خطوط عموما ۵ متر در نظر گرفته می شود.
 • خط کشی ترافیکی مدل موازی بیشتر در خیابانها مورد استفاده قرار میگیرد.  در مدل موازی فضای پارک کمتر میشود ولی مسیر حرکتی کمتری نیز نیاز دارد. خروج از پارک نیز آسانتر است. در خط کشی محوطه مدل موازی جایگاه با شکل مستطیل تعیین میشود.در این مدل طول جایگاه ۶ متر و عرض آن ۲ متر در نظر گرفته می شود.

خط کشی پارکینگ موازی

 • خط کشی ترافیکی مدل مورب ترکیبی از مدل عمودی و مدل موازی است. پارکینگ هایی که به این صورت طراحی شده اند، مانند مدل عمودی فضای پارک بیشتر و ورود و خروج راحتی دارند در عین حال که فضای حرکتی کمتری نسبت به این مدل نیاز دارند. این مدل اغلب در پارکینگ های عمومی و روباز متداول است. مدل مورب با دو زاویه ۴۵ درجه یا ۶۰ درجه نسبت به دیوار و باخطوط مستقیم خط کشی می شود.

خط کشی پارکینگ مورب

خط کشی پارکینگ ها و اجرای المان های راهنمایی و ترافیکی در پارکینگها باعث جلوه بهتر فضا و اطلاع رسانی صحیح به رانندگان می گردد. بدین ترتیب رانندگان می توانند سریع، راحت و با نظم خاص و رعایت اصول ترافیکی در محل های مشخص شده توسط خط کشی ترافیکی پارکینگ توقف کنند.

گروه صنعتی آرتمیس پارکینگ  آمادگی خود را جهت انجام کلیه پروژه های مربوط به خط کشی و نام گذاری پارکینگ با استفاده از بهترین و مرغوب ترین رنگ ها اعلام میدارد. متریال های اپوکسی و پلی یورتان، تک جزیی و دو جزیی… مقاومت و ماندگاری بالا همراه با زیبایی و درخشندگی منحصر به فرد. پرسنلی ماهر و کارآزموده، آشنا با استاندارد خط کشی، رنگ آمیزی دیوار پارکینگ و نصب تجهیزات پارکینگ.

هزینه خط کشی پارکینگ به چه چیز هایی وابسته است ؟ عوامل افزایش و کاهش قیمت

در خط کشی پارکینگ این امکان وجود دارد که به رنگ بیشتر و یا نصب وسایل اضافه دیگری احتیاج پیدا کنید. در این مقاله به مطالعه علت هایی که بر افزایش هزینه تمام شده خط کشی پارکینگ موثر می باشد می پردازیم. تا انتها این مقاله با ما همراه باشید.

هزینه خط کشی پارکینگ مجتمع ، آپارتمان و محوطه ها یکی از موضوعات پر اهمیت در رابطه با انجام خط کشی پارکینگ می باشد . تعیین قیمت برای انجام خط کشی پارکینگ ممکن است به نظر مقداری مبهم باشد . به این علت خوب است که از چند نظر متفاوت به آن توجه داشته باشیم . برای بیشتر اشخاص فقط هزینه رنگ خط کشی مهم است و به اجرای آن اهمیتی نمی دهند .

لطفا در نظر داشته باشید که انجام خط کشی پارکینگ شامل تهیه رنگ ، پاک سازی محیط و آماده سازی ، اجرا و بقیه کارهای اضافه می باشد . پس در اگر شما به دنبال برآورد هزینه خط کشی پارکینگ می باشید ، باید مواردی که در پایین این پاراگراف ذکر شده را در نظر داشته باشید :

 • جنس و ویژگی های رنگ مورد استفاده :

هزینه تمام شده رنگ با در نظر گرفتن جنس رنگ ، مرغوبیت ، نام  تجاری و معروفیت برند شرکت سازنده رنگ خط کشی و میزان دوام  آن در مقابل شرایط گوناگون برآورد می شود . پس هر چقدر رنگ به کار رفته با کیفیت تر و مرغوب تر باشد هزینه های خط کشی پارکینگ در آخر بیشتر می شود .

 • سختی کار و تعداد ساعت کار بر روی پروژه خط کشی :

خط کشی پارکینگ

در نظر داشته باشید که با توجه کردن به سختی کار و ساعت کاربر روی پروژه هزینه خط کشی پارکینگ مجتمع ها و خط کشی پارکینگ محوطه ها فرق خواهد کرد . کارفرمایان در تحقیقات های نخستینی که انجام می دهد نوضیحاتی مربوط به زمان تحویل کار و افراد مورد نیاز به شما می دهد . در آخر هر چه این عدد ها بیشتر باشند سبب بالاتر رفتن هزینه های خط کشی پارکینگ می شوند .

 • تجربه کاری مجموعه و پروژه های قبلی و از پیش انجام شده :

هرچقدر پروژه ها قبلی انجام شده شرکت مد نظر بهتر باشد ، از سمت مشتریان بیشتر مورد توجه قرار میگیرد . به همین علت بعضی از شرکت ها با توجه به پروژه های قبلی و سابقه بیشتر خود قیمت خود را نسبت به رقیبان افزایش می دهند .

نحوه خط کشی پارکینگ

خط کشی پارکینگ آپارتمان

بعد از پیدا کردن رنگ مد نظر ، نحوه خط کشی در پارکینگ قابل توجه میشود و حتما باید با در نظر گرفتن شرایط و استانداردهای در حال حاظر ، راه اندازی و اجرای خط کشی پارکینگ انجام شود . هرچقدر دقت اشخاص در تهیه رنگ و برچسب خط کشی پارکینگ بالا تر باشد ، مرغوبیت کار در آخر بهتر خواهد شد .

رنگ مرغوب در جنس و ماندگاری خط کشی محوطه تاثیر گذار است. پیش از انجام خط کشی پارکینگ باید از جنس و کیفیت رنگ خود مطمئن شویم . برچسب و رنگ خط کشی باید ویژگی های لازم و مطلوب را دارا باشد . و همچنین در مقابل شرایط گوناگون کیفیت خود را حفظ کند .

تهیه رنگ و برچسب مرغوب درهزینه های خط کشی پارکینگ موثر است .شما می توانید با در نظر گرفتن مبلغ مورد نظر و کیفیت های حاضر بهترین رنگ و برچسب را برای گذاشتن علامت و تقسیم بخش های گوناگون پارکینگ درنظر بگیرید .

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره در زمینه انتخاب رنگ یا برچسب خط کشی پارکینگ می توانید با مشاورین و کارشناسان مجموعه ما در تماس باشید .

ملزومات خط کشی پارکینگ مجتمع های تجاری و مسکونی

خط کشی پارکینگ عمومی

با تحقیقات لازم و تهیه رنگ متناسب خط کشی پارکینگ آپارتمان های بزرگ تجاری و مسکونی انجام خواهد شد .در آخر می خواهیم وسایل مورد نیاز برای انجام خط کشی پارکینگ را برای شما بازگو کنیم . قابل توجه ترین مورد در تهیه وسایل مورد نیاز در خط کشی پارکینگ ساختمان ها سختی و طرز کار است .

هر چقدر سختی کار بالا تر باشد ، باید تجهیزات و وسایل بهتری که تندی بیشتری دارند را مورد استفاده قرار دهیم. به همین دلیل هزینه های خط کشی پارکینگ ساختمان ها بیشتر میشوند . مورد استفاده قرار دادن غلطک های گوناگون و قلم های رنگ آمیزی معمولی و در اندازه بزرگتر استفاده از ابزار آلات رنگ آمیزی به خصوص ،همه از علت های موثر در بالاتر رفتن تندی و قیمت رنگ آمیزی و خط کشی پارکینگ می گردد .

کلا تعیین هزینه ثابت در این قسمت کار بسیار سخت و گمراه کننده ای به نظر می آید و لازم است از جهت های گوناگونی به آن نگاه کنیم .انجام خط کشی پارکینگ حاوی بخش های تهیه رنگ ، باز سازی و تمیز کردن سطوح مورد نظر، اجرا و چسباندن برچسب یا رنگ کردن خط ها و بقیه کارهای اضافی می باشد .

استاندارد خط کشی پارکینگ

استاندارد خط کشی پارکینگ در ساختمان مسکونی و ساختمان تجاری اگر با وسیله نقلیه خود مراجعه ای به پارکینگ های عمومی و یا ساختمان های بزرگ مسکونی و پارکینگ های مجتمع های تجاری  داشته باشید شاهد آن خواهید بود که  ، استاندارد خط کشی پارکینگ بسیار سردرگمی شما را برای پارک خودرو یا وسیله نقلیه شما را کم کرده است .در زیر چند نمونه از اصلی ترین استاندارد ها را با هم  بررسی میکنیم تا بیشتر با خط کشی پارکینگ در ساختمان های مسکونی و تجاری آشنا شویم .

اجرا خط کشی پارکینگ

از جمله روش های پر استفاده در خط کشی پارکینگ ها خط کشی طولی بوده به نحوی که  پهنا این خط کشی و یا حتی میزان اندازه فضا خالی و یل پر بودن آن بر اساس نوع مکان واقع شده پارکینگ است.

برای نمونه این نوع خط کشی پارکینگ ، به گونه ای است که در سمت های فرعی پهنا خطوط درازا به اندازه ۱۴ الی دوازده سانت بوده . و بین هر ۳٫۲ متر خط کشی به صورت طولی، ۵٫۵ متر فضای خالی است. اما در مکان های اصلی پارکینگ ها پهنا خطوط  طولی ۱۶ سانت  و میان هر ۹ متر ،  حدود سیزده متر فضا خواهد بود.

پیاده سازی خط کشی پارکینگ به صورت عرضی

خط کشی های عرضی دربرگیرنده خط حق عبور , خط ایست , مکان عبور  عابرپیاده و خط کشی محل های توقف و یا این که به عبارتی پارکینگ ها می شود . که رنگ کلیه آن‌ها طبق مقررات پند و رانندگی سپید است و صرفا رنگ داخلی جزیره های دیوایدر متعدد است و غالبا به زرد چشم می‌گردد . میزان های این جور از خط کشی ها طبق پیشنهاد مشتری , مدل پارکینگ و تعداد احتمالی ماشین هایی که در پارکینگ قرار خواهند گرفت مختلف است .

رنگ های خط کشی پارکینگ

خط کشی پارکینگ

رنگ هایی که برای خط کشی پارکینگ ها مورد به کار گیری قرار می گیرند مشتمل بر دو نوع رنگ های تک جزئی و دو جزئی میگردند که به دنبال بررسی بعضی از خصوصیت های این جور از رنگ ها که برای اجرای خط کشی پارکینگ مورد به کار گیری قرار می گیرند می پردازیم .

رنگ های تک جزئی :

این دسته از رنگ ها در دو زرد و سپید کدر ارائه میگردند . رفلکس این مدل از رنگ ها هفتاد و پنج درصد و توان پوشانندگی آنان سیصد و بیست گرم در متر مربع برای لایه هایی است که با ضخامت دویست میکرون روی تراز قرار می گیرند . هنگامی که برای کم آب شدن این گونه از رنگ ها ضروری است دست‌کم پنج تا ۱۰ دقیقه برای کم آب شدن سطحی و ۲ تا ۴ ساعت برای کم آب شدن بی نقص آنها است .

پس با این حال , تقریباً می‌توان داعیه کرد که به کار گیری از خط کشی پارکینگ ساختمان و منازل , در مجتمع‌های بزرگ تجاری و مسکونی و همینطور در پارکینگ‌های همگانی حتمی و با اهمیت است . البته درخصوص استاندارد و روش به کار گیری از رنگ خط کشی پارکینگ و همینطور بها آن نکات متفاوتی موجود هست که در‌پی به آن ها خوا هیم پرداخت

چند نمونه از خط کشی های اجرا شده در خارج از ایران . تمامی این نمونه ها شرایط اجرا در داخل ایران را نیز دارند.

خط کشی پارکینگ آپارتمان

نکات مهم برای اجرای خط کشی پارکینگ آپارتمان

اجرای خط کشی پارکینگ آپارتمان تا حدودی دردسرهای شما را رفع می نماید .  مسائلی مانند ایمن بودن فضای پارک ، اشغال نکردن فضای پارک دیگران ، نبود خودرو در مسیر سایر خودروها و عدم ایجاد مزاحمت برای سایرین ، از جمله مواردی می باشند که با اجرای خط کشی پارکینگ آپارتمان کمتر خواهند شد .

به دلیل فراگیر بودن مسائل ذکر شده در این مطلب یک تعریف مشخص از خط کشی پارکینگ ساختمان ، منازل مسکونی و پارکینگ های عمومی ارائه نموده ایم و معیارهای مختلف را مورد بررسی قرار داده ایم .

خط کشی پارکینگ آپارتمان خطوطی از پیش تعیین شده و تعریف شده می باشد که با بهره مندی از آنها می توان فضای پارکینگ ساختمان مورد نظر را به بخش های مختلفی تقسیم نمود و با توجه به تقسیم بندی انجام شده هر یک از خودروها می توانند در فضای مورد نظر قرار گیرند .

ممکن است در آپارتمان تان با همسایه خود بر سر حق عبور و مرور در پارکینگ با مشکل مواجه شده باشید . بهتر است بدانید تمام افراد ساکن در آپارتمان حق رفت و آمد از ورودی پارکینگ را دارند . حتی افرادی که فاقد خودرو می باشند .

با توجه به مقررات تملک آپارتمان ها پارکینگ متعلق به یک شخص می باشد . اما ممکن است فضای اطراف آن برای دیگران مزاحمت ایجاد کند ، به همین دلیل همه افراد ساکن در آپارتمان حتی افرادی که خودرو و پارکینگ ندارند ، حق عبور و مرور در پارکینگ را دارند .

بنابراین اهمیت خط کشی پارکینگ آپارتمان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و از تنش ها جلوگیری خواهد کرد . توجه داشته باشید زمانی که شما در یک مجتمع مسکونی بزرگ ساکن هستید و یک فضای تعریف شده و مشخص برای خودرو شما وجود داشته باشد ، در حقیقت جایگاه در نظر گرفته شده به عنوان حریم خصوص شما می باشد و هیچ فرد دیگری نمی تواند از آن استفاده کند .

خط کشی پارکینگ

خط کشی پارکینگ محوطه

خط کشی پارکینگ محوطه از جمله اقداماتی است که برای بهتر شدن کاربری پارکینگ ها انجام می گردد.

رنگ های مختلفی که در خط کشی پارکینگ مورد استفاده قرار می گیرند باید متناسب با نوع و سطح پارکینگ باشند . انتخاب رنگ خط کشی پارکینگ به شرایط مختلفی بستگی دارد که در مقالات بعدی مورد بررسی قرار خواهیم داد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خط کشی پارکینگ ، خط کشی پارکینگ آپارتمان ، منازل مسکونی و مجتمع های تجاری بزرگ و همچنین سایر تجهیزات پارکینگ می توانید از طریق خطوط ارتباطی با کارشناسان با تجربه آرتمیس پارکینگ تماس حاصل فرمایید .

خط کشی پارکینگ محوطه

خط کشی پارکینگ منازل


در اجرای خط کشی پارکینگ چه در محوطه های پارکینگی بزرگ و عمومی و چه در خط کشی پارکینگ منازل و مجتمع های کوچک ، گروه آرتمیس پارکینگ آماده اجرای طرح مناسب و پیاده سازی متناسب با پارکینگ شماست . برای استعلام قیمت و نحوه اجرای خط کشی میتوانید با شماره های مندرج شده در ابتدا و انتها مقاله تماس گرفته و کارشناسان ما بهترین مشاوره را در جهت هرچه بهتر پیاده سازی پروژه شما خواهند کرد.

خط کشی پارکینگ محوطه

برچسب خط کشی پارکینگ

بر چسب خط کشی پارکینگ برای مجتمع های اداری و تجاری و مسکونی آپارتمانی به عنوان خطوط راهنما از قبل مشخص شده است که به صورت رنگ یا برچسبی در کف پارکینگ ها چسبان ده و پیاده سازی میشود  .به کمک برچسب خط کشی پارکینگ ، محیط پارکینگها به قسمت های مجزا تقسیم بندی می شود و با در نظر گرفتن  دسته بندی و گروه مشخص شده وسایل نقلیه می تواند در محل مشخص شده پارک نماید .
سرعت اجرا نصب و پیاده سازی برچسب های خط کشی پارکینگ در مقایسه با  دیگر ابزارهای خط کشی سریعتر بوده و به آسانی در مدت کوتاه می توانید محوطه پارکینگ خود را علامت گذاری و خط کشی کنید .نکته مهم در برچسب  های پارکینگ قابلیت برداشتن آسان آنهاست و مشتریان به راحتی می توانند برچسب های خط کشی پارکینگ را بردارند و در مکان دیگر آن را نصب کنند .

برچسب خط کشی پارکینگ

ویژگی رنگ خط کشی پارکینگ

رنگ خط کشی پارکینگ بهتر است موارد زیر را شامل شود

– باید از سرعت خشک شدن بالایی برخوردار باشد

-رنگ خط کشی پارکینگ باید به آسانی پاک . تمیز شود.

-باید از دوام بالایی برخوردار باشو و با عبور وسایل نقلیه دچار ترک و خوردگی نشود

 • از رنگ پذیری پایینی برخوردار باشد _به دلیل سیاه بودن لاستیکها رنگ خط کشی پارکینگ باید در برابر گرفتن رنگ از اجسام دیگر مقاوم باشد.
 • – تغییر پذیری کم در برابر شرایط آب و هوایی (رنگ های پارکینگ به دلیل مجاورت مستقیم در برابر بارندگی سرما و گرما باید در برابر شرایط آب و هوایی مقاوم باشند )

خط کشی پارکینگ

نکات مهم در زمان خط کشی پارکینگ

کشیدن دقیق مکان خط کشی پارکینگ : ابتدا با وسیله ای مانند گچ خطوط خود را رسم کرده و بعد از مشخص شدن مکان دقیق پارک خودرو ها سپس اقدام به رسم خط اصلی نمایید

استفاده از ابزار مناسب خط کشی پارکینگ : با وسایل معمول مانند قلم مو میتوان کف پارکینگ ها را خط کشی کرد اما برای ترسیم خطوط بسیار دقیق تر حتما ابزار های مخصوص برای خط کشی را تهیه و استفاده کنید .

خط کشی پارکینگ در غیر از پیک زمان عبور و مرور : در موقع خط کشی پارکینگ ها سعی کنید زمانی را انتخاب کنید که کمترین تداخل با پیک عبور خودرو ها را داشته باشد اینکار به کیفیت خروجی نهایی شما بسیار کمک خواهد کرد همچنین مانع از حدر رفتن هزینه های شما خواهد شد

اصول خط کشی پارکینگ

در این بخش می خواهیم به نکات مهم در زمان خط کشی پارکینگ بپردازیم و در نهایت بدانیم که چگونه باید فضای داخل پارکینگ را خط کشی کنیم. بیایید با مهم ترین اصول خط کشی پارکینگ آشنا شویم.
۱٫ ابعاد و اندازه ی عرض و طول خودروها را در نظر بگیرید.
ابتدا بایستی به عرض و طول هر خودرو که معمولا استاندارد است و البته برخی درازتر یا حتی عریض تر هستند توجه کافی را داشته باشید.
۲٫ استفاده از رنگ مناسب جهت خط کشی پارکینگ
در زمان خط کشی پارکینگ حتما از رنگی استفاده کنید که کیفیت خوبی داشته باشد. یعنی مثلا ضد آب و ضد لکه باشد. دیرتر از سایر رنگ ها پاک شود، ماندگاری بالایی داشته باشد و حتما در شب ها و در تاریکی نیز قابل مشاهده باشد. به این نکته هم توجه داشته باشید که برخی افراد جهت خط کشی داخل پارکینگ از رنگ های فسفری استفاده می کنند.
۳٫مقاومت مکانیکی رنگ را مد نظر داشته باشید.
پارکینگ ها اغلب طی شبانه روز میزبان خودروهای متعدد و زیادی است و لذا به دلیل قرارگیری وزن های زیاد روی این خطوط و همچنین رفت و آمد خودروها روی این خط کشی ها، بهتر است از رنگ هایی استفاده کنید که مقاومت زیادی در برابر فشارهای وارده داشته باشند و به عبارتی به سختی از زمین یا سطح پارکینگ جدا شوند.
۴٫تعیین مسیر رفت و آمد خودروها درون پارکینگ
در هنگام خط کشی حتما مسیر مشخصی را جهت تردد خودروها و ورود و خروج آن ها به درون پارکینگ و خروج از پارکینگ در نظر گرفته و خط کشی کنید. همانطور که بالاتر نیز بیان کردیم، وجود خط کشی تردد سبب جلوگیری از ایجاد ترافیک و تجمع خودروها در یک نقطه از پارکینگ می شود.
۵٫به خط کشی جایگاه خودروی معلولین نیز توجه داشته باشید.
در هنگام خط کشی سعی کنید جایگاه و فضایی را نیز جهت قرارگیری و پارک خودروهای رانندگان معلول یا کم توان تعیین کنید. در این مواقع لازم است اندکی فضای بیشتر جهت پارک خودروی شخص معلول در نظر بگیرید تا در زمان استفاده از ویلچر در هنگام خروج دچار مشکل نشود.
۶٫شماره گذاری دیوارها با خط کشی
برخی افراد در زمان خط کشی پارکینگ جهت نظم بیش از پیش خودروهای پارک شده، اقدام به نوشتن شماره ها با رنگ روی دیوارها می کنند. این کار در مواقع تاریکی یا حواس پرتی راننده بسیار مفید است و در صورتی که راننده جایگاه خود را گم می کند می تواند با نگاه به دیوار نیز آن را آسان تر از قبل پیدا نماید. این امر سبب افزایش سرعت پارک خودروها نیز خواهد شد.
۷٫از خط کشی های شلوغ بپرهیزید!
متاسفانه گاه تعداد خط کشی های داخل یک پارکینگ به حدی زیادی می شود که سبب شلوغی و تا حدودی سردرگمی رانندگان در یافتن جای پارک خود می شود. لذا سعی کنید از این کار پرهیز کنید و در عوض خطوط منظم، مشخص و دقیقی را ایجاد کنید.

خط کشی پارکینگ آپارتمانی

Email: info at artemisparking.com      |     Telegram ID: @artemisparking

برای اطلاعات بیشتر و یا ارسال رایگان کارشناس برای بازدید از پروژه و یا مشاوره رایگان با شماره های زیر تماس بگیرید:

دفتر مرکزی:

۰۲۱-۴۴۲۵۹۷۰۸

۰۲۱-۴۴۸۹۰۹۷۷

انبار:

۰۲۶-۳۵۳۱۶۳۲۲

موبایل

۰۹۱۰۰۰۳۶۰۳۷ – ۰۹۱۲۳۴۶۷۶۰۵

سخن نهایی درباره خط کشی پارکینگ

ما در این مقاله با اصول خط کشی پارکینگ و همچنین نکات و فواید و کاربردهای آن و همچنین نحوه خط کشی پارکینگ ساختمان بیشتر آشنا شدیم. این نکته نیز قابل ذکر است که در حال حاضر استاندارد عرض خط کشی برای هر خودرو حدود ۲ متر و نیم تعیین شده است.
در زمان خط کشی حتما به نوع رنگ توجه کافی را داشته باشید و حتما در مورد کیفیت و تفاوت رنگ مورد نظرتان با دیگر رنگ ها سوال کنید و مشاوره بگیرید چرا که قرار است این خط کشی تا مدت ها و حتی سال ها روی کف زمین بماند.
امیدواریم از این مطلب نهایت بهره را ببرید. لطفا پیشنهادات، نظرات و یا انتقادات و تجربیات خودتون رو در بخش دیدگاه ها با ما و سایر کاربران سایت به اشتراک بگذارید.

برچسب خط کشیاجرای خط کشی, انجام خط کشی, انجام خط کشی پارکینگ, قیمت انجام خط کشی پارکینگ ,قیمت خط کشی پارکینگ , خط کشی معابر , انجام خط کشی جاده ای ,قیمت خط کشی , خط کشی پارکینگ , اجرای خط کشی پارکینگ , خط کشی خیابان , اجرای خط کشی خیابان , انجام خط کشی خیابان , قیمت خط کشی خیابان ,انجام خط کشی معابر , قیمت خط کشی معابر , خط کشی جاده ای , اجرای خط کشی جاده ای