خط کشی پارکینگ
۱۳
بهمن

خط کشی پارکینگ

خط کشی پارکینگ

خط کشی پارکینگ تعیین کننده و تفکیک کننده محدوده پارک وسایل نقلیه در پارکینگ ها می باشد. ایجاد فضایی منظم و بهینه برای توقف خودروها از ویژگی های خط کشی استاندارد پارکینگ ها می باشد.

انواع رنگ خط کشی پارکینگ

اجرای خط کشی در و مجتمع های تجاری بوسیله رنگ های مختلفی انجام می پذیرد. رایج ترین آنها رنگ های سرد یا تک جزیی و رنگهای اپوکسی دوجزیی و پلی اورتان می باشد.

معیارهای انتخاب نوع رنگ خط کشی

  1. جنس کف پارکینگ : بتنی، کفپوش اپوکسی یا آسفالت
  2. موقعیت پارکینگ که در فضای سرپوشیده قرار گرفته یا در فضای باز
  3. قیمت خط کشی پارکینگ نیز از مواردی میباشند که در انتخاب نوع رنگ مصرفی موثر می باشد. معمولا از رنگ سرد روی سطوح زبر و غیر مسطح استفاده می شود. از رنگ های پلی اورتان و دو جزیی هم روی کفپوش اپوکسی و بتن سخت استفاده می شود.

بر طبق استاندارد پارکینگ ها حداقل عرض محل پارک خودرو ۲٫۴ متر می باشد. معمولا جهت مقرون به صرفه بودن و با در نظر گرفتن بعد اقتصادی، آن را به شکل T  با طول خطوط عموما ۵ متر ما بین دو اتومبیل در نظر می گیرند.

رنگ خط کشی پارکینگ

معمولا از فام رنگ زرد جهت مشخص کردن محدوده پارکینگ ها استفاده می شود. از فام رنگ سفید هم جهت مشخص کردن مرز خطوط ترافیکی در پارکینگ ساختمانها و پارکینگ های طبقاتی استفاده میگردد.

خط کشی پارکینگ خودروپوشش نهایی ایجاد شده توسط این رنگ ها بعد از اتمام خط کشی، دارای سطحی یکنواخت می باشند. این پوشش در مقابل بازتاب نور مقاوم بوده و سازگاری بالایی با انواع سطوح بتنی ، اپوکسی و آسفالت دارد. به همین دلیل  برای خط کشی خیابان ها و جاده ها بسیار مناسب می باشند.

خط کشی پارکینگها و اجرای المان های راهنمایی و ترافیکی در پارکینگها باعث جلوه بهتر فضا و اطلاع رسانی صحیح به رانندگان می گردد. بدین ترتیب رانندگان می توانند سریع، راحت و با نظم خاص و رعایت اصول ترافیکی در محل های مشخص شده توسط خط کشی ترافیکی پارکینگ توقف کنند.

خط کشی

گروه صنعتی آرتمیس پارکینگ  آمادگی خود را جهت انجام کلیه پروژه های مربوط به خط کشی و نام گذاری پارکینگ با استفاده از بهترین و مرغوب ترین رنگ ها اعلام میدارد. متریال های اپوکسی و پلی یورتان، تک جزیی و دو جزیی… مقاومت و ماندگاری بالا همراه با زیبایی و درخشندگی منحصر به فرد. پرسنلی ماهر و کارآزموده، آشنا با استاندارد خط کشی پارکینگ ، رنگ آمیزی دیوار پارکینگ و نصب تجهیزات ترافیکی .