استاپر پارکینگ
18
سپتامبر

استاپر پارکینگ

استاپر پارکینگ یکی از ابزارهای اساسی و حیاتی در مکان‌های پارکینگ مختلف است که نه تنها به ایجاد نظم و ترتیب در این مکان‌ها کمک می‌کند بلکه از جلوگیری از خسارت به وسایل نقلیه و ایمنی رانندگان محافظت می‌کند. این تجهیزات معمولاً از مواد متنوعی مانند لاستیک قابل بازیافت، بتن یا پلاستیک با ویژگی‌های خاص تولید می‌شوند. در این مقاله به انواع استاپر پارکینگ و نحوه نصب و استفاده از آن به عنوان یکی از ابزارهای حیاتی در مکان‌های پارکینگ خواهیم پرداخت. پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

استاپر پارکینگ چیست؟

استاپر‌ پارکینگ در زبان فارسی به متوقف کننده خودروها نیز گفته می شود که معمولا در پارکینگ های مخصوص خودرو جهت متوقف کردن خودروها در یک جایگاه یا قسمت و جلوگیری از ادامه ی مسیر توسط یک خودرو بر روی زمین نصب می شود و اغلب از جنس پلاستیک یا لاستیک می باشند. برای خرید استاپر پارکینگ می‌توانید به سایت‌های فروشگاهی آنلاین مراجعه کنید و محصولات مختلف را با یکدیگر مقایسه کنید. همچنین می‌توانید به فروشگاه‌های مربوط به لوازم خودرو و پارکینگ مراجعه کرده و با کمک مشاوران فنی، بهترین گزینه برای نیازهای خود را پیدا کنید.

در این مطلب می خواهیم با فواید و کاربردها و انواع و اقسام استاپر‌پارکینگ بیش از پیش آشنا شویم. لطفا تا انتهای مطلب با ما همراه باشید. استاپرهای پارکینگ با نصب بر روی زمین مانع از جلوروی بیش از حد خودرو ها در پارکینگ میشود که این خود باعث عدم برخورد ناگهانی خودرو ها با دیواره ها و سطوح میشود و همچنین حریم پارک هر خودرو با استاپر ها به خوبی مشخص میشود.

استاپر پارکینگ
استاپر پارکینگ چیست

استفاده از استاپرها و جداکننده‌های پارکینگ علاوه بر مزایای گفته شده، پارکینگ شما را سازماندهی و تجهیز می‌کند. با نصب استوپر پارکینگ، حتی رانندگان دارای اتومبیل‌های بزرگ می‌توانند با وجود دید کم، وسایل نقلیه‌شان را به راحتی در یک جای پارک کوچک جای دهند. استاپرهای لاستیکی پارکینگ دارای حالت شبرنگ هستند و در نبود نور به دید راننده کمک می‌کنند تا به اجسام برخورد نکند.

قیمت استاپر پارکینگ به عوامل مختلفی از جمله نوع سیستم، توانایی‌ها، اندازه و مدل‌های مختلف، نوع حسگرهای استفاده شده، تعداد واحدهای نصب شده و هزینه‌ی نصب آن بستگی دارد. برای داشتن یک تخمین دقیق از قیمت، بهتر است با تولیدکنندگان و فروشندگان مختلف تماس گرفته و پیشنهادات آن‌ها را بررسی کنید.

اندازه های استاپر پارکینگ

در حال حاضر استاپر‌پارکینگ با توجه به نیاز مشتریان در ابعاد و اندازه های مختلف و بسیار متنوع تولید می شوند و این موضوع بستگی به عوامل مختلفی دارد. ضمنا قابل ذکر است که در برخی پارکینگ ها از استاپرهای کوچک تر یعنی بریده بریده یا چند قطعه ای نیز استفاده می کنند. ناگفته نماند که بلندی و طول استاپرها نیز می تواند کاملا مختلف و متغییر باشد.

از لحاظ استاندارد بین المللی و با توجه به ابعاد خودروها در دنیا، اغلب استاپرهای پارکینگ در ابعادی بین ۴۰ الی ۶۰ سانتی متر و همچنین نیم متری تولید می شوند. در صورتی هم که مشتری نیاز به یک استاپر کامل یعنی پیوسته داشته باشد می تواند از استاپرهایی با ابعاد ۱۶۰ الی ۱۷۰ حتی تا دو متر سفارش دهد. طبیعتا چون تنها نیاز به استاپر‌پارکینگ برای لاستیک های یک خودرو است لذا پیشنهاد می کنیم از استاپرهای قطعه ای یعنی کوچکتر (۴۰ الی ۶۰ سانتی) انتخاب نمایید.

اندازه‌های استاپر
اندازه های استاپر‌ پارکینگ

برای راننده ها آگاهی از فضایی کافی در هنگام پارک کردن مهم است. در جایی که استوپر خودرو نصب گردیده، هنگام برخورد چرخ خودرو به استوپر راننده می داند وقت آن است که متوقف شود. همچنین نوارهای زرد انعکاسی حداکثر دید را در طول شب فراهم می کنند.

به طور کلی، پارک خودرو در یک فضای کوچک دشوار است. طیف وسیعی از استاپر پارکینگ برای بهبود ایمنی پارکینگ طراحی شده اند و برای پارکینگ های کوچک و بزرگ تجاری و یا حتی پارکینگ های مسکونی مناسب هستند. انتخابی مناسب برای مکان های صنعتی،انبارها، بیمارستان ها و …

نحوه کار استاپر پارکینگی

توقف چرخ لاستیکی در یک پارکینگ عالی برای جلوگیری از کار بیش از حد در نقاط پارکینگ و جلوگیری از ضربه به دیوارهای گاراژ یا سایر خودروهای پارک شده، بسیار مؤثر است. درب‌های پارکینگ نقاط گاراژ را از آسیب جلوگیری می‌کنند و از تماس خودرو با آن‌ها جلوگیری می‌کنند. حذف بلوک‌های پارکینگ بسیار ساده است با داشتن ۲ لنگر در هر توقف چرخ که در بسته موجود است. توقف چرخ لاستیکی به اندازه کافی سبک است که توسط یک نفر برداشته و نصب می‌شود و هزینه باربری و نصب را به حداقل می‌رساند. ارتفاع لاستیک چرخ لاستیکی، تنها ۳٫۹ اینچ است، که برای جلوگیری از مشکلات مربوط به اتومبیل‌هایی که دارای فاصله کم از زمین هستند، مناسب است.

نحوه کار استوپر پارکینگ
نحوه کار استاپر پارکینگی

دلایل استفاده از استاپر پارکینگ

ما طیف گسترده ای از لاستیک اتومبیل را متوقف می کنیم. این توقف لاستیکی اتومبیل مانع از سوار شدن بیش از حد خودروها به سمت پارکینگهای مسکونی یا تجاری می شود. با هماهنگی با استاندارد کیفیت صنعت ، ما بنا به نیاز مشتری ما این کالاهای لاستیکی را در مشخصات مختلف ارائه می دهیم. کنترل کننده های کیفیت ما برای اطمینان از کیفیت این لاستیک متوقف شده ، یک سری تست را در پارامترهای مختلف انجام می دهند.

مزایای نصب استاپر پارکینگ

نصب استاپر پارکینگ در مکان‌های پارکینگ بسیاری از مزایا و موارد مفید را به همراه دارد که به بهبود عملکرد و ایمنی این مکان‌ها کمک می‌کند. در ادامه به برخی از این مزایا پرداخته خواهد شد:

 • پیدا کردن موقعیت ایده‌آل برای پارک: استاپرها به رانندگان کمک می‌کنند تا بدون نیاز به کمک دیگران، خودرو خود را در یک موقعیت مشخص شده و ایده‌آل قرار دهند. این امر از نظر آسیب‌رساندن به خودرو، دیوارهای داخلی و تجهیزات پارکینگ بسیار مهم است.
 • پارک کردن آسانتر: استاپرها پارک کردن را برای رانندگان تازه‌کار، سالمندان، نوجوانان و دیگر افراد بهبود می‌بخشند. این تجهیزات به رانندگان کمتر تجربه‌ی پارک کردن کمک می‌کنند.
 • تقسیم مساوی فضای پارکینگ: استاپرها به تقسیم مساوی فضای پارکینگ بین ماشین‌ها کمک می‌کنند. این امر از نظر بهره‌وری بیشتر از فضای داخل پارکینگ بسیار مهم است.
نصب استاپر
مزایای نصب استاپر
 • ایجاد نظم برای فضای پارکینگ: استاپرها به ایجاد نظم و ترتیب در فضای پارکینگ کمک می‌کنند و محل پارک را خصوصی می‌کنند. این امر به جلوگیری از هرزنامه‌ری در مکان‌های پارکینگ کمک می‌کند.
 • استفاده به عنوان جداکننده پارکینگ: استاپرها می‌توانند به عنوان جداکننده پارکینگ یا دیوایدر پارکینگ برای ترتیب دهی به خودروها استفاده شوند. این امر به ایجاد نظم در فضای پارکینگ و افزایش ایمنی کمک می‌کند.

نصب استاپرها در مکان‌های پارکینگ به بهبود کارایی و ایمنی این مکان‌ها کمک می‌کند و از زمان و انرژی رانندگان در پارک کردن خودروها صرفه‌جویی می‌کند.

انواع استاپر پارکینگ

استاپر پارکینگ امروزه دارای انواع و اقسام متنوع و مختلفی است ولی اغلب به صورت کشیده و یا همان افقی و باریک تولید می شوند ولی در صورت نیاز می توان از نوع استاپر ایستاده استفاده کرد که طبیعتا با توجه به اندازه و ابعاد بزرگتر آن ها ممکن است قیمت بالاتری نسبت به استاپرهای افقی و معمولی داشته باشند. استاپرها همچنین انواع بتنی، لوله ای و فلزی، لاستیکی و پلاستیکی و همچنین نواری را شامل می شوند که انتخاب هر یک از آن ها طبیعتا بستگی به نوع نیاز مشتریان دارد.

انواع استاپر پارکینگ 
انواع استاپر

انواع استاپر‌پارکینگ خودرو در رنگ، جنس، قیمت، ابعاد، وزن و طول عمر متفاوت وجود دارد. هر کدام از این استوپرها کارآیی کافی را دارند و بر اساس نیاز و سلیقه مشتری یکی از انواع این استاپرها در محل پارکینگ نصب می شود. محصولات گروه صنعتی آرتمیس بعنوان بزرگ ترین تولیدکننده استاپر پارکینگ از نظر متریال در چهار نوع زیر دسته بندی میشود:

 1. استاپر‌ بتنی
 2. استاپر‌ پلاستیکی یا پی وی سی
 3. استاپر لاستیکی
 4. استاپر آهنی

روش و ابزار نصب هرکدام از انواع استوپرها با یکدیگر متفاوت است. طول عمر برخی از استاپرها تا اندازه ای به محل نصب آن بستگی دارد. انعطاف پذیر بودن، از شکستگی و آسیب خودرو جلوگیری میکند. استوپرهای بتنی بسیار سنگین هستند و معمولا نیاز به چند نفر برای نصب دارند. بتن در طول زمان از بین می رود که این کار می تواند یک وضعیت خطرناک ایجاد کند. هنگامی که بتن شکسته می شود، قطعات آن در مسیر عابران پیاده قرار می گیرد. همچنین باعث آسیب به چرخ های خودرو میگردد.

عمر بالای استاپر بتنی به محلی که نصب شده است، بستگی دارد. در نقاطی که در معرض رطوبت نیست و تردد در آن کم است، عمر استاپر بتنی بیشتر است ولی در اماکن شلوغ و جاهایی که زیر آفتاب ویا پارکینگ های روباز و …. مورد استفاده قرار گیرد، باعث کاهش عمر استاپرمی شود.

مقایسه انواع استاپر پارکینگ

استاپرهای پارکینگ به انواع و اقسام مواد و جنس‌ها ساخته می‌شوند. انتخاب هرکدام از این انواع به ویژگی‌ها و نیازهای شما بستگی دارد. همچنین، باید به خاطر داشته باشید که هزینه و مدت زمان دوام آن‌ها نیز بستگی به جنس مورد استفاده دارد. به عنوان مثال، تعداد و مکان مورد نیاز برای نصب هر نوع استاپر را در نظر بگیرید.

در یک مقاله جداگانه، انواع مختلف استاپرهای پارکینگ را به دقت بررسی کرده‌ایم. برای مطالعه بیشتر می‌توانید بر روی تیتر بالا کلیک کنید. اما به طور خلاصه، استاپرهای پارکینگ به سه دسته اصلی از نظر جنس تقسیم می‌شوند: بتنی، پلاستیکی و لاستیکی.

مقایسه انواع استاپر پارکینگ
مقایسه انواع استاپر

استاپر پارکینگ چگونه نصب می شود؟

نصب استاپر‌پارکینگ یا متوقف کننده خودرو چندان کار سختی نیست و حتی خودتان نیز می توانید این کار را انجام دهید ولی در هنگام نصب استاپر پارکینگ بهتر است به نکات مهمی توجه شود که در زیر به برخی از آن ها اشاره می کنیم.

 1. ابتدا ابعاد خودروها و همچنین فاصله ی لاستیک های خودرو از یکدیگر را به طور دقیق مد نظر داشته باشید.
 2. همانطور که بالاتر هم اشاره نمودیم بهتر است از استاپرهای کوچک تر انتخاب کنید تا در هزینه ها صرفه جویی شود.
 3. قبل از مته کاری، حتما سوراخ های استاپر‌پارکینگ و همچنین فاصله ی آن ها از یکدیگر را به طور دقیق اندازه بگیرید.
 4. توصیه می کنیم از مته های قوی که مخصوص سوراخ کردن آسفالت، بتن و سطوح مستحکم هستند استفاده کنید.
 5. حتما پس از سوراخ کردن بخش های مشخص استاپر پارکینگ، رولپلاک ها را در سوراخ ها نصب کنید.
 6. به دلیل ضربه خوردن و کنده شدن احتمالی استاپر، بهتر است از میخ های ده سانتی برای بستن آن به زمین استفاده کنید.
 7. در هنگام نصب استاپر‌پارکینگ حتما از متر (ترجیحا متر غیر پارچه ای) استفاده کنید.
 8. قبل از نصب استاپر حتما به مسطح و تراز بودن زمین اطمینان حاصل کنید. بهتر است از تراز جهت این کار استفاده نمایید.

آموزش نصب استاپر پارکینگ

استاپر پارکینگ لاستیکی و پلاستیکی جایگزین استوپرهای بتنی هستند و نیازی به نقاشی و نگهداری ندارد. این محصول با دوام می تواند در هر نوع آب و هوایی در فضای بیرون و داخل استفاده گردد. آنها سبک وزن هستند، بنابراین می توانند به راحتی توسط یک فرد نصب شوند. به راحتی زخمی و یا شکسته نمی شوند. همچنین استوپرهای لاستیکی و پلاستیکی رنگهای متنوع و شادتری نسبت به نوع بتنی دارند.

نصب استاپر پارکینگ
آموزش نصب استاپر

انواع رنگ های کار استوپر پارکینگ:

 • زرد ایمنی : رنگ محبوب برای هر دوجنس پلاستیک و لاستیک هم برای راننده و هم عابر پیاده بسیار قابل مشاهده
 • خاکستری سنتی : در بلوک های پلاستیکی موجود می باشد به نظر می رسد بتن است، اما بهتر از آن است
 • استاندارد سفید : مطابق خطوط پارکینگ، برای یک نگاه سازگار است برای مناطق برفی توصیه نمی شود – ممکن است دیده نشود .
 • رنگ آبی : علامت فضاهای دسترسی رنگ رسمی و به رسمیت شناخته شده توسط ADA

فواید و کاربردهای استاپر پارکینگ چیست؟

به جرات می توان گفت که در امروزه در اغلب پارکینگ ها از استاپر استفاده کرده اند. حال این سوال ممکن است پیش آید که دقیقا کاربرد استاپر‌پارکینگ چیست؟ در این بخش به برخی از فواید استاپر پارکینگ به صورت تیتر وار اشاره می کنیم.

 1. ایجاد فاصله میان خودروهای پارک شده
 2. ایجاد نظم در پارکینگ و جلوگیری از بی نظمی
 3. ممانعت از برخورد خودروها با دیوارها یا ستون های پارکینگ ها
 4. جلوگیری از ایجاد ترافیک در پارکینگ ه
 5. یافتن مسیر درست در شب توسط خودروها به علت داشتن درخشندگی در تاریکی
کاربردهای استاپر
کاربردهای استاپر پارکینگ

قیمت استاپر پارکینگ

در حال حاضر فروش استاپر‌ پارکینگ با توجه به عوامل مختلف، دارای قیمت های متغییری است. البته اگر بخواهیم به صورت کلی و حدودی قیمت ها را ذکر کنیم می توانیم بازه ی ۵۰ هزار تومان الی ۱۲۰ هزار تومان را در نظر بگیریم که معمولا نوسان زیادی هم در قیمت های استاپر پارکینگ رخ نداده است. ناگفته نماند که قیمت استاپر‌پارکینگ به عواملی همچون سایز و ابعاد استاپر‌پارکینگ، جنس استاپر‌پارکینگ و همچنین نوع و مدل و برند سازنده ی آن بستگی دارد.

لاستیک و یا بتن؟ ما به شما برای تصمیم گیری صحیح کمک می کنیم. فقط کافی ست با ما تماس بگیرید تا پروژه خود را مورد بحث قرار دهید. ما راه حلی پیدا می کنیم که متناسب با نیازهای شما و بودجه شما باشد.

برای اطلاعات بیشتر و یا ارسال رایگان کارشناس جهت بازدید از پروژه و یا مشاوره رایگان با شماره های زیر تماس بگیرید:

 • دفتر مرکزی:
  ۰۲۱-۴۴۲۵۹۷۰۸
  ۰۲۱-۴۴۸۹۰۹۷۷
 • انبار: ۰۲۶-۳۵۳۱۶۳۲۲
 • موبایل: ۰۹۱۰۰۰۳۶۰۳۷ – ۰۹۱۲۳۴۶۷۶۰۵

کلام آخر

در این مطلب با انواع و اقسام استاپر ، کاربردها، فواید و مزایای استفاده از آن ها و همچنین بازه قیمتی و روش نصب آن ها پرداختیم. همانطور که می دانید امروزه برای بالا بردن سطح ایمنی پارکینگ های خودرو تجیهزات فراوان و متنوعی به بازار ارائه شده است که علاوه بر ایمنی، سطح کیفی استفاده از پارکینگ ها را نیز افزایش داده است.

با توجه به کاربردهای فراوان و فواید زیاد استاپر پارکینگ مطمئنا شما هم به این نتیجه رسیده اید که استاپر از ضروریات هر پارکینگی است تا علاوه بر افزایش ایمنی، بتوان افزایش کیفیت پارکینگ را هم بالا برد.

سوالات متداول در مورد استاپر پارکینگ

استاپر‌پارکینگ یک تجهیزات پارکینگ است که جلوگیری از حرکت اضافی خودروها در مکان‌های پارکینگ را انجام می‌دهد. وظیفه اصلی آن ایجاد فاصله بین خودروها و جلوگیری از برخورد با دیوارها یا ستون‌های پارکینگ است.

نوع مناسب استاپر‌پارکینگ به نیازها و شرایط مکانی شما بستگی دارد. استاپرها ممکن است از مواد مختلفی مانند بتن، پلاستیک یا لاستیک تولید شوند. انتخاب مناسب به نیازها و محیط مکان شما بستگی دارد.

نصب استاپر پارکینگ به نوع و مدل آن بستگی دارد. استاپرهای پلاستیکی و لاستیکی معمولاً نصب آسان‌تری دارند. اما استاپرهای بتنی نیاز به تجهیزات و نیروی کاری بیشتری دارند.

انتخاب استاپر‌پارکینگ مناسب به نیازها و شرایط مکان مورد نظر انجام می‌شود. ابعاد مکان و خودروهایی که پارک می‌کنند را اندازه‌گیری کنید. همچنین نیاز به مشورت با تخصصی‌ها دارید تا نوع مناسب را انتخاب کنید.

4.7/5 - (8 امتیاز)