استاپر پارکینگ
18
سپتامبر

استاپر پارکینگ

استاپر پارکینگ چیست؟

استاپر پارکینگ از جمله اقلام  تجهیزات پارکینگی است که در پارکینگ های عمومی و مجتمع های مسکونی و منازل برای ایمن سازی و محافظت از خودرو ها و دیوار ها در محل پارک خریداری میشود .
استاپر ها  با نام های دیگری نیز در بازار شناخته می شود. از جمله:
نگهدارنده خودرو ، متوقف کننده خودرو ، استوپر لاستیکی خودرو ، تقسیم کننده پارکینگ ، جدا کننده پارکینگ ، کار استاپر پارکینگ نیز شناخته میشوند . این محصول از آسیب رساندن به خودرو و دیوارهای داخل پارکینگ در هنگام پارک کردن خودرو جلوگیری می کند.

 استاپر پارکینگ در زبان فارسی به متوقف کننده خودروها نیز گفته می شود که معمولا در پارکینگ های مخصوص خودرو جهت متوقف کردن خودروها در یک جایگاه یا قسمت و جلوگیری از ادامه ی مسیر توسط یک خودرو بر روی زمین نصب می شود و اغلب از جنس پلاستیک یا لاستیک می باشند.
در این مطلب می خواهیم با فواید و کاربردها و انواع و اقسام استاپر پارکینگ بیش از پیش آشنا شویم. لطفا تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

استاپرهای پارکینگ با نصب بر روی زمین مانع از جلوروی بیش از حد خودرو ها در پارکینگ میشود که این خود باعث عدم برخورد ناگهانی خودرو ها با دیواره ها و سطوح  میشود و همچنین حریم پارک هر خودرو با استاپر ها به خوبی مشخص میشود.

دفتر مرکزی:

۰۲۱-۴۴۲۵۹۷۰۸

۰۲۱-۴۴۸۹۰۹۷۷

برای مشاهده قیمت ها + فیلم آموزش نصب تا انتها مقاله همراه باشید

استاپر پارکینگ

استوپر

استفاده از استاپر ها  و جداکننده پارکینگ علاوه بر مزیت های گفته شده، پارکینگ شما را سازماندهی و تجهیز میکند. با نصب استوپر پارکینگ ، حتی رانندگان دارای اتومبیل های بزرگ می توانند با وجود دید کم، وسایل نقلیه خود را به راحتی در یک جای پارک کوچک جای دهند. استاپرلاستیکی پارکینگ دارای حالت شبرنگ هستند و در نبود نور به دید راننده کمک می کنند تا به اجسام برخورد نکند.

اندازه های استاپر پارکینگ

در حال حاضر استاپر پارکینگ با توجه به نیاز مشتریان در ابعاد و اندازه های مختلف و بسیار متنوع تولید می شوند و این موضوع بستگی به عوامل مختلفی دارد. ضمنا قابل ذکر است که در برخی پارکینگ ها از استاپرهای کوچک تر یعنی بریده بریده یا چند قطعه ای نیز استفاده می کنند. ناگفته نماند که بلندی و طول استاپرها نیز می تواند کاملا مختلف و متغییر باشد.
از لحاظ استاندارد بین المللی و با توجه به ابعاد خودروها در دنیا، اغلب استاپرهای پارکینگ در ابعادی بین ۴۰ الی ۶۰ سانتی متر تولید می شوند. در صورتی هم که مشتری نیاز به یک استاپر کامل یعنی پیوسته داشته باشد می تواند از استاپرهایی با ابعاد ۱۶۰ الی ۱۷۰ حتی تا دو متر سفارش دهد. طبیعتا چون تنها نیاز به استاپر پارکینگ برای لاستیک های یک خودرو است لذا پیشنهاد می کنیم از استاپرهای قطعه ای یعنی کوچکتر (۴۰ الی ۶۰ سانتی) انتخاب نمایید.

استاپر پارکینگ

نصب انواع استاپر پارکینگی

برای راننده ها آگاهی از فضایی کافی در هنگام پارک کردن مهم است. در جایی که استوپر خودرو نصب گردیده، هنگام برخورد چرخ خودرو به استوپر راننده می داند وقت آن است که متوقف شود. همچنین نوارهای زرد انعکاسی حداکثر دید را در طول شب فراهم می کنند.

به طور کلی، پارک خودرو در یک فضای کوچک دشوار است.  طیف وسیعی از استاپر پارکینگ برای بهبود ایمنی پارکینگ طراحی شده اند و برای پارکینگ های کوچک و بزرگ تجاری و یا حتی پارکینگ های مسکونی مناسب هستند. انتخابی مناسب برای مکان های صنعتی،انبارها، بیمارستان ها و …

نحوه کار استاپر پارکینگی

توقف چرخ لاستیکی یک پارکینگ عالی برای ممانعت از کار بیش از حد نقاط پارکینگ و ضربه زدن به دیوارهای گاراژ شما یا سایر خودروهای پارک شده است. درب های پارکینگ برای گاراژ از دارایی های بدنی محافظت می کنند و وسایل نقلیه را از تماس با آنها باز می دارند. رفع بلوک های پارکینگ برای گاراژ بسیار ساده است با ۲ لنگر در هر توقف چرخ که در بسته موجود است. توقف چرخ های لاستیکی به اندازه کافی سبک است که توسط یک نفر برداشته شده و نصب می شود و هزینه های باربری و نصب را به حداقل می رساند. برای جلوگیری از اکثر اتومبیل های جدید که دارای سطح زمین کم نیستند ، لاستیک چرخ لاستیکی فقط ۳٫۹ اینچ ارتفاع دارد.

دلایل استفاده از استاپر پارکینگ

ما طیف گسترده ای از لاستیک اتومبیل را متوقف می کنیم. این توقف لاستیکی اتومبیل مانع از سوار شدن بیش از حد خودروها به سمت پارکینگهای مسکونی یا تجاری می شود. با هماهنگی با استاندارد کیفیت صنعت ، ما بنا به نیاز مشتری ما این کالاهای لاستیکی را در مشخصات مختلف ارائه می دهیم. کنترل کننده های کیفیت ما برای اطمینان از کیفیت این لاستیک متوقف شده ، یک سری تست را در پارامترهای مختلف انجام می دهند.

مزایای نصب استاپر پارکینگ :

 • می توان با دقت و به درستی بدون کمک دیگران خودرو خود را در یک موقعیت مشخص شده قرار داد
 • پیدا کردن موقعیت ایده آل برای پارک کردن خودرو بدون آسیب رساندن به خودرو، دیوارهای داخلی و تجهیزات پارکینگ
 • پارک کردن آسانتر برای رانندگان تازه کار، سالمندان و نوجوانان و دیگر رانندگان
 • تقسیم مساوی فضای پارکینگ بین ماشین ها و حداکثر استفاده و از فضای داخل پارکینگ
 • ایجاد نظم برای فضای پارکینگ و خصوصی کردن محل پارک
 • میتوان بعنوان جداکننده پارکینگ یا همان دیوایدر پارکینگ جهت نظم دهی به خودروها استفاده کرد.

 

انواع استاپر پارکینگ :

استاپر پارکینگ امروزه دارای انواع و اقسام متنوع و مختلفی است ولی اغلب به صورت کشیده و یا همان افقی و باریک تولید می شوند ولی در صورت نیاز می توان از نوع استاپر ایستاده نیز استفاده کرد که طبیعتا با توجه به اندازه و ابعاد بزرگتر آن ها ممکن است قیمت بالاتری نسبت به استاپرهای افقی و معمولی داشته باشند.
استاپرها همچنین انواع بتنی، لوله ای و فلزی، لاستیکی و پلاستیکی و همچنین نواری را شامل می شوند که انتخاب هر یک از آن ها طبیعتا بستگی به نوع نیاز مشتریان دارد.

جدا کننده پارکینگ

کار استاپر پارکینگانواع استاپر پارکینگ خودرو در رنگ، جنس، قیمت، ابعاد، وزن و طول عمر متفاوت وجود دارد. هر کدام از این استوپرها کارآیی کافی را دارند و بر اساس نیاز و سلیقه مشتری یکی از انواع این استاپرها در محل پارکینگ نصب می شود.

استاپرها از نظر متریال در چهار نوع زیر دسته بندی میشوند:

 • استاپر پارکینگ بتنی
 • استاپر پارکینگ پلاستیکی یا پی وی سی
 • استاپر پارکینگ لاستیکی
 • استاپر لاستیکی
 • استاپر بتنی

روش و ابزار نصب هرکدام از انواع استوپرها با یکدیگر متفاوت است. طول عمر برخی از استاپرها تا اندازه ای به محل نصب آن بستگی دارد. انعطاف پذیر بودن، از شکستگی و آسیب خودرو جلوگیری میکند. استوپرهای بتنی بسیار سنگین هستند و معمولا نیاز به چند نفر برای نصب دارند. بتن در طول زمان از بین می رود که این کار می تواند یک وضعیت خطرناک ایجاد کند. هنگامی که بتن شکسته می شود، قطعات آن در مسیر عابران پیاده قرار می گیرد. همچنین باعث آسیب به چرخ های خودرو میگردد.

عمر بالای  استاپر بتنی به محلی که نصب شده است، بستگی دارد. در نقاطی که در معرض رطوبت نیست و تردد در آن کم است، عمر استاپر بتنی بیشتر است  ولی در اماکن شلوغ و جاهایی که  زیر آفتاب ویا پارکینگ های روباز و …. مورد استفاده قرار گیرد، باعث کاهش عمر استاپرمی شود.

استاپر پارکینگ چگونه نصب می شود؟

نصب استاپر پارکینگ یا متوقف کننده خودرو چندان کار سختی نیست و حتی خودتان نیز می توانید این کار را انجام دهید ولی در هنگام نصب استاپر پارکینگ بهتر است به نکات مهمی توجه شود که در زیر به برخی از آن ها اشاره می کنیم.
۱٫ابتدا ابعاد خودروها و همچنین فاصله ی لاستیک های خودرو از یکدیگر را به طور دقیق مد نظر داشته باشید.
۲٫همانطور که بالاتر هم اشاره نمودیم بهتر است از استاپرهای کوچک تر انتخاب کنید تا در هزینه ها صرفه جویی شود.
۳٫قبل از مته کاری، حتما سوراخ های استاپر پارکینگ و همچنین فاصله ی آن ها از یکدیگر را به طور دقیق اندازه بگیرید.
۴٫توصیه می کنیم از مته های قوی که مخصوص سوراخ کردن آسفالت، بتن و سطوح مستحکم هستند استفاده کنید.
۵٫حتما پس از سوراخ کردن بخش های مشخص استاپر پارکینگ، رولپلاک ها را در سوراخ ها نصب کنید.
۶٫به دلیل ضربه خوردن و کنده شدن احتمالی استاپر، بهتر است از میخ های ده سانتی برای بستن آن به زمین استفاده کنید.
۷٫در هنگام نصب استاپر پارکینگ حتما از متر (ترجیحا متر غیر پارچه ای) استفاده کنید.
۸٫قبل از نصب استاپر حتما به مسطح و تراز بودن زمین اطمینان حاصل کنید. بهتر است از تراز جهت این کار استفاده نمایید.

فیلم آموزش نصب استاپر پارکینگ

با انعطاف پذیری بیشتر، شکستن سخت تر و غیر ممکن است.

استاپر پارکینگ لاستیکی و پلاستیکی جایگزین استوپرهای بتنی هستند و نیازی به نقاشی و نگهداری ندارد. این محصول با دوام می تواند در هر نوع آب و هوایی در فضای بیرون و داخل استفاده گردد. آنها سبک وزن هستند، بنابراین می توانند به راحتی توسط یک فرد نصب شوند.  به راحتی زخمی و یا شکسته نمی شوند. همچنین استوپرهای لاستیکی و پلاستیکی رنگهای متنوع و شادتری نسبت به نوع بتنی دارند.

فروش استوپر پارکینگ

استپ پارکینگانواع رنگ های کار استوپر پارکینگ :

 

زرد ایمنی

رنگ محبوب برای هر دوجنس پلاستیک و لاستیک

هم برای راننده و هم عابر پیاده بسیار قابل مشاهده

 

خاکستری سنتی

فقط در بلوک های پلاستیکی موجود می باشد

به نظر می رسد بتن است، اما بهتر از آن است

 

استاندارد سفید

مطابق خطوط پارکینگ، برای یک نگاه سازگاراست

برای مناطق برفی توصیه نمی شود – ممکن است دیده نشود .

 

رنگ آبی

علامت فضاهای دسترسی

رنگ رسمی و به رسمیت شناخته شده توسط ADA

فواید و کاربردهای استاپر پارکینگ چیست؟

به جرات می توان گفت که در امروزه در اغلب پارکینگ ها از استاپر استفاده کرده اند. حال این سوال ممکن است پیش آید که دقیقا کاربرد استاپر پارکینگ چیست؟ در این بخش به برخی از فواید استاپر پارکینگ به صورت تیتر وار اشاره می کنیم.
۱٫ایجاد فاصله میان خودروهای پارک شده
۲٫ایجاد نظم در پارکینگ و جلوگیری از بی نظمی
۳٫ممانعت از برخورد خودروها با دیوارها یا ستون های پارکینگ ها
۴٫جلوگیری از ایجاد ترافیک در پارکینگ ها
۵٫یافتن مسیر درست در شب توسط خودروها به علت داشتن درخشندگی در تاریکی

قیمت استاپر پارکینگ

در حال حاضرفروش استاپر پارکینگ با توجه به عوامل مختلف، دارای قیمت های متغییری است. البته اگر بخواهیم به صورت کلی و حدودی قیمت ها را ذکر کنیم می توانیم بازه ی ۵۰ هزار تومان الی ۱۲۰ هزار تومان را در نظر بگیریم که معمولا نوسان زیادی هم در قیمت های استاپر پارکینگ رخ نداده است. ناگفته نماند که قیمت استاپر پارکینگ به عواملی همچون سایز و ابعاد استاپر پارکینگ، جنس استاپر پارکینگ و همچنین نوع و مدل و برند سازنده ی آن بستگی دارد.

لاستیک و یا بتن؟

>>>  ما به شما برای تصمیم گیری صحیح کمک می کنیم. فقط کافی ست با ما تماس بگیرید تا پروژه خود را مورد بحث قرار دهید. ما راه حلی پیدا می کنیم که متناسب با نیازهای شما و بودجه شما باشد.

تولید کننده استاپر پارکینگانواع استپر پارکینگقیمت استاپر پارکینگ

مقایسه انواع استاپر پارکینگ

استاپر های پارکینگ میتوانند از جنس و متریال مختلف ساخته شود انتخاب هر یک از این انواع میتواند بسته به نیاز شما متفاوت باشد همچنین باید در نظر بگیرید که بسته به جنس به کاررفته در استاپر پارکینگ هزینه و دوام آنها میتواند متغییر باشد برای مثال شما باید در نظر بگیرید که تعداد و فضای مورد نیاز شما برای چه نوع استاپری مناسب است ما در مقاله ای به صورت جدا گانه این بررسی هارا انجام داده ایم برای مطالعه میتوانید برروی تیتر بالا کلیک کنید . اما به صورت خلاصه این استاپر ها در جنس بتنی ، پلاستیکی ، و لاستیکی دسته بندی میشوند .

سخن نهایی درباره استاپر پارکینگ

در این مطلب با انواع و اقسام استاپر پارکینگ، کاربردها، فواید و مزایای استفاده از آن ها و همچنین بازه قیمتی و روش نصب آن ها پرداختیم. همانطور که می دانید امروزه برای بالا بردن سطح ایمنی پارکینگ های خودرو تجیهزات فراوان و متنوعی به بازار ارائه شده است که علاوه بر ایمنی، سطح کیفی استفاده از پارکینگ ها را نیز افزایش داده است.
با توجه به کاربردهای فراوان و فواید زیاد استاپر پارکینگ مطمئنا شما هم به این نتیجه رسیده اید که استاپر پارکینگ از ضروریات هر پارکینگی است تا علاوه بر افزایش ایمنی، بتوان افزایش کیفیت پارکینگ را هم بالا برد.
در آخر از شما کاربران گرامی خواهشمندیم لطفا نظرات، پیشنهادات و حتی انتقادات خودتون رو در قسمت دیدگاه ها با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

  Email: info at artemisparking.com      |     Telegram ID: @artemisparking

برای اطلاعات بیشتر و یا ارسال رایگان کارشناس جهت بازدید از پروژه و یا مشاوره رایگان با شماره های زیر تماس بگیرید:

دفتر مرکزی:

۰۲۱-۴۴۲۵۹۷۰۸

۰۲۱-۴۴۸۹۰۹۷۷

انبار:

۰۲۶-۳۵۳۱۶۳۲۲

موبایل

۰۹۱۰۰۰۳۶۰۳۷ – ۰۹۱۲۳۴۶۷۶۰۵