فناوری جدید ترمز پله
18
تیر

فناوری جدید ترمز پله موجب افزایش دوام پله ها شده است

جهت امنیت پله ها معمولا از ترمز پله استفاده می شود. کاربرد ترمز پله سبب دوام راه پله و همچنین محافظت از مصالحی می شود که در ساخت راه پله مورد استفاده قرار گرفته است. با استفاده از این ابزار، می توان از فشارهای وارد آمده از طریق کفش یا اشیاء مختلف و ضربات احتمالی که ممکن است به راه پله وارد کرد، ممانعت به عمل آورد. اگر علاقمند به آشنایی با فناوری افزایش دوام پله هستید، در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

تفاوت ترمز پله های جدید و قدیمی

عمدتا تجهیزات قدیمی که در راه پله ها برای حفظ جان افراد و امنیت آنها مورد استفاده قرار می گرفت، دیگر از کارایی لازم برخوردار نیست. این ابزارها معمولا از موادی ساخته می شدند که قادر به بازدارندگی لازم و داشتن اصطکاک خوب نبودند.

ترمز پله های قدیمی اغلب از جنس پلاستیک و چوب ساخته می شدند و بعد از اندک مدت زمانی که از آنها استفاده می شد، فرسوده شده و حالت فیزیکی شان تغییر می یافت و خود موجب سر خوردن افراد می شدند و امنیت افراد را تهدید می کردند.

اما امروز با وجود فناوری افزایش دوام پله این ترمزهای پله اغلب دارای شاسی آلومینیومی اند و از طریق ماشین آلات پیشرفته و مدرن تولید می شوند مانند ترمز پله سیلیسی، بر این اساس می توان گفت ترمز پله های جدید بازدهی بالاتری دارند و به همین علت طرفداران بیشتری را جذب خود کرده اند.

تفاوت ترمز پله های جدید و قدیمی
تفاوت ترمز پله ها

علت دوام زیاد ترمز پله آلومینیومی

در زمینه فناوری افزایش دوام پله باید اشاره کنیم که این ترمز پله ها (جدید) با شاسی آلومینیومی تولید می شوند و با نام ترمز پله آلومینیومی هم در بین عموم معروف اند. استفاده از آلومینیوم آنادایز گشته، در زمان تولید این محصول کمک می کند تا آنها از دوام بسیار بالا و خوبی برخوردار باشند. همچنین هنگام مواجهه با فشار و ضربه، تغییر حالت فیزیکی ندهند.

یکی دیگر از مواردی که سبب دوام زیاد این ترمز پله ها می شود، کاربرد آلومینیوم آنادیز شده است که آن را سبک ساخته و سبب می شود تا در عین داشتن وزن بسیار کم، از عملکرد بسیار خوبی برخوردار باشند.

چه کنیم که ترمز تابدار نشود؟

در زمان استفاده از فناوری افزایش دوام پله (ترمز پله) اگر همانند نصب محافظ ستون نصب درست و صحیحی داشته باشید، می توانید از این محصول سال ها استفاده کنید. نصب درست ترمز پله، کار دشواری نیست و با چند اقدام طی گام هایی ساده می توان آن را به راحتی به شکل صحیحی نصب کرد. با نصب درست، از تابدار شدن ترمز جلوگیری کرده و آن را روی پله ها فیکس نمایید.

برای نصب صحیح ۴ گام زیر را دنبال کنید:

  1. در آغاز سطح پله ها را از مواد لغزنده مانند روغن و یا رطوبت به دقت پاک کنید. می توانید از مواد شوینده برای این کار استفاده کنید و استپ پله ها را به هم بچسبانید.
  2. به اندازه هر پله در این گام، ترمز پله ها را ببرید. برای برش آنها می توانید از سنگ فرز و یا حتی قیچی کمک بگیرید. ابعاد دقیق پله ها را اندازه بزنید و سعی کنید طبق ابعاد دقیق آنها، ترمز پله را برش بزنید تا موج و یا تاب برندارد.
  3. سپس در گام سوم ترمز پله را چسب بزنید و کمی پلی اورتان و یا چسب آهن به پشت ترمز پله ها بمالید و آنگاه آنها را برای چسباندن روی راه پله آماده کرده و بکار ببرید.
  4. در گام آخر، باید به دقت ترمز پله ها را روی راه پله بچسبانید، کمی آنها را فشار داده و سپس در محل مورد نصب آنها را فیکس کنید. بهتر است ترمز پله ها از پله ها کمی فاصله داشته باشند، اگر این فاصله را رعایت نکنید، ترمز پله تاب بر می دارد و می تواند امنیت افراد حین رد شدن از راه پله را به خطر بیندازد. این فاصله باید از لبه پله حدود ۱ سانتی متر باشد.

ترمز پله از کجا بخرم؟

فناوری افزایش دوام پله به سبب مزایایی که با خود به همراه دارد، اغلب صاحبان ساختمان های مسکونی و تجاری و اداری را به این فکر انداخته تا جهت حفظ راه پله ها از جان افراد در مقابل سر خوردن از روی راه پله، از این وسیله استفاده کنند. بهتر است از مراکز معتبر مانند آرتمیس پارکینگ، این محصول را خریداری کنید تا هم به لحاظ مالی متضرر نگردید و هم محصولی باکیفیت به عنوان پوششی مقاوم برای راه پله را تهیه کرده باشید.

این مراکز به دوام و کیفیت این محصول اهمیت داده و ترمز پله هایی اصل و مقاوم تولید می کنند تا افراد هنگام تردد از روی راه پله ها خطری تهدیدشان نکند.
بنابراین بهتر است تحت تاثیر تبلیغات غیر معتبر قرار نگیرید و جهت خرید ترمز پله اورجینال به مراکز معتبر مراجعه داشته باشید. سایت ها و فروشگاه های آنلاین دارای نماد اعتماد الکترونیکی نیز برای خرید این محصول معتبرند.

ترمز پله از کجا بخرم؟
ترمز پله

جمع بندی

فناوری افزایش دوام پله که از آن تحت عنوان استپ پله و یا ترمز پله هم یاد می شود، در جنس های مختلف از ورق های متنوعی تولید و روانه بازار می شود. زمان ورود و خروج افراد به ساختمان ها این ابزار می تواند به سر نخوردن عابران هنگام عبور از راه پله ها کمک شایان توجهی کند.

سوالات متداول فناوری جدید ترمز پله

  1. فواید استفاده از ترمز پله چیست؟
  2. از جمله مزیت های کاربرد ترمز پله می توان به مواردی همچون زیبا شدن پله ها، حفاظت از پله ها در برابر خوردگی و شکستگی، برخوردار از قابلیت پنهان کردن بخش های شکسته شده پله، ممانعت از ورود کثیفی ها و گرد و غبار و شستشو و نصب آسان آن اشاره کرد.
  3. از جمله انواع ترمز پله ها کدامند؟
  4. از انواع ترمز پله ها می توان به پله های آلومینیومی، نبشی، لاستیکی، سیلیسی، سمباده ای، pvc و همچنین ترمز پله های LED دار اشاره داشت.
  5. نحوه نصب ترمز پله چیست؟
  6. نصب این ترمز پله ها کار راحت و آسانی است و خود خریدار هم می تواند به آسانی آن را انجام دهد. از جمله مواردی که باید در زمان نصب این محصول بدان توجه داشت باید به انتخاب روش مناسب نصب آنها با توجه به انواع مختلفی که دارند، اشاره کرد.