ضربه گیر ستون
29
مه

ضربه گیر ستون

ضربه گیر ستون یکی از تجهیزات ایمنی بسیار مهم برای پارکینگ ها است. استفاده از ضربه گیر  باعث می شود که در هنگام پارک خودرو از آسیب دیدن آن جلوگیری شود. استفاده از این ضربه گیرها باعث ایمنی ماشین ها می شود و از آسیب دیدن آن ها جلوگیری می کند و همچنین از صدمات به ستون ها هم ممانعت به عمل می آید. این نوع از تجهیزات پارکینگ معمولا از جنس پلاستیک هستند و قابلیت ضربه گیری بسیار مناسبی دارند که هم از خودروها و هم از ستون ها محافظ می کنند.

جنس ضربه گیر ستون 

ضربه گیر ستون ها محصولاتی از جنس لاستیک و یا پلاستیک می باشند که در سایز های متنوع برای اماکن مختلف تولید می گردند. ضربه گیرها، از جمله تجهیزات حفاظتی هستند که به گوشه های تیز لبه دیوار یا ستون در پارکینگ ها، کارخانه­‌ها و انبارها متصل می شوند و ماشین ها را از صدمات و آسیب های احتمالی محافظت می کنند. ساختار مشبک این تجهیزات دارای خاصیت ضربه پذیری و ارتجاعی بسیار بالایی است که هم از ستون ها محافظ می کنند و هم از خودروها.

 محافظ ستون که در دسته محصولات ضربه گیر قرار داد به عنوان تامین کننده ایمنی افراد و اشیاء استفاده می گردد. این محصولات دارای رنگ بندی های متنوعی می باشند و با توجه به جنس ستون و مکان نصب به شیوه های مختلفی نصب می گردند.

فواید استفاده از ضربه گیر ستون:

 • محافظت از لبه های دیوارها
 • محافظت از لبه های ستون ها
 • صرفه جویی در زمان و هزینه تعمیرات
 • ایجاد یک گوشه‌ خمیده برروی لبه دیوار
 • محافظت از آسیب دیدگی خودرها

ویژگی های ضربه گیر ستون

یکی از  انواع تجهیزات پارکینگ است که در کنج ستون ها و یا لبه دیوارها نصب می گردد تا به کمک آن هم از بدنه خودرو و هم از مصالح ساختمانی استفاده شده در سطح دیوار  و پایه های ستون ها در برابر هر گونه ضربه ای به ویژه ضربه های ماشین ها در فضاهای محدود پارک محافظت نماید. نصب ضربه گیر ستون به عنوان  راه حلی جهت کاهش هزینه های احتمالی ناشی از آسیب به خودرو ( بدنه و آیینه ) و ساختمان ( تخریب دیواره و لبه ها ) پیشنهاد می گردد.

با اینکه کورنر گارد در ابتدا به عنوان راه حلی جهت حفافظت فضای پارکینگ در مراکز پر تردد چون  فضاهای تجاری ، هتل ها، بیمارستان ها و محیط های صنعتی بوده ولی امروز به عنوان یکی از تجهیزات پیشنهاد شده در تمامی پارکینگ ها می باشد.

پارکینگ هایی از قبیل:

 • مسکونی
 • اداری
 • فروشگاهی
 • مدرسه
 • کارخانه
 • انبار
 • اسکله های باربری
 • و غیره

از ویژگی ها:

از این ضربه گیرها می توان برای نصب موقت و یا دائمی در فضاهای پارکینگی استفاده کرد و از جمله تجهیزات پارکینگ پر کاربرد که بی نیاز از صرف هزینه های تعمیر و نگهداری می باشند. بر روی ضربه گیر ها نوار انعکاسی مرغوب تعبیه شده است که با شدت بالا، به ویژه در شب، باعث افزایش دید می شود و راهنمایی مطمئن برای فضاهای دارای نقاط ضعف نورپردازی محسوب می گردد.

 1. محصول لاستیک با دوام طولانی
 2. قابلیت ارتجاعی و نصب آسان
 3. حداکثر قابلیت دیده شدن، حتی در شب
 4. نوارهای شب رنگ با وضوح بالا برای هشدار
 5. نصب به روش پیچ و رول پلاک بر روی ستو های بتنی
 6. نصب بوسیله چسب بر روی ستون ها با متریال سنگ
 7. مقاومت در برابر تغییرات شدید دما، نور ،روغن و رطوبت

کاربرد ضربه گیر ستون 

 • – پارکینگ ها

 جهت جلوگیری از آسیب رسیدن به خودرو و همچنین ستون پارکینگ در هنگام برخورد استفاده میشود.

این محصول به نام های دیگری همچون گارد کرنر ، محافظ ستون پارکینگ ، لاستیک محافظ ستون ، محافظ لبه ستون پارکینگ و غیره در بازار معروف است. ضربه گیرها دارای دو جنس لاستیکی و پی وی سی می باشند.

ضربه گیر ستون پارکینگ

 

 • – بیمارستان ها و آزمایشگا ه ها

بهترین راه جلوگیری از آسیب در اثر ضربه های وارد شده هنگام حمل و نقل و برخورد برانکارد و ویلپر ها و ترولی با ستون ها و لبه دیوارها استفاده از ضربه گیر می باشد.

همچنین حفظ ایمنی بیمارانی که دارای عدم تعادل در راه رفتن می باشند و نیز جلوگیری از برخورد بیماران و ملاقات کنندگان با لبه تیز ستونها هنگام شلوغی و ازدهام راهروها.

دارای روکش پی وی سی سخت و آنتی باکتریال، مقاومت در برابر شکنندگی.

 

ضربه گیر ستون بیمارستان

 

 • – محیط های آموزشی

این نوع ضربه گیر ستون در فضاهای داخلی  مثل مهد کودک ها ، مدارس  و محیط های آموزشی برای ایمن سازی محیط کودکاناستفاده میشوند.

 در فضاهای آموزشی، کودکان و نوجوانان همیشه در معرض خط برخورد با لبه دیوارها، ستونها، لبه تیز پنجره ها و پله ها قرار دارند.

نصب ضربه گیر ستون لاستیکی در نقاط خطرناک از آسیب دیدن سر و دست کودکان در هنگام بازی جلوگیری میکند.

ضربه گیر ستون مهدکودک

 

 • – محیط های ورزشی و تفریحی

استفاده از ضربه گیر در سالنهای ورزشی و مراکز بازی کودکان جهت حفظ ایمنی افراد بسیار ضروری می باشد. ضربه گیر ستون دروازه، ضربه گیر میله والیبال و بسکتبال، نیمکت تماشاچی، نرده و تمام نقاط خطرناک.

 

 این ضربه گیرها با انواع رویه های پی وی سی پشت پارچه و پشت پلی استر و دورو۳ لایه میباشند.

ایمن سازی باشگاهها و سالن ها و اماکن ورزشی علاوه بر حفظ ایمنی و سلامتی افراد به بالاتر رفتن سطح حرفه ای ورزشکاران منجر میشود.

 

محافظ ستون باشگاه

 

 • ارگانهای آموزش نظامی و اردوگاه ها ، ارگانهای دولتی و تمامی مراکز عمومی پر رفت و آمد.

انواع ضربه گیر ستون 

۱: گرد

ضربه گیر ستون گرد با نصب بر روی ستون های گرد مانع برخورد خودرو با ستون ها می گردد و می تواند از ضرر های مالی که تعمیر بدنه خودرو بر ما تحمیل می کند جلوگیری کند علاوه بر آن با قرارگیری بر روی سطح دیوار در ارتفاع متناسب از آسیب های ناشی از برخورد ماشین به سطح دیوار ها در فضای پارکینگ و یا رامپ نیز جلوگیری می کند.

۲ :تمام لاستیکی

این نوع از ضربه گیر  با توجه به فرم خود معمولا در گوشه ستونها و کنج دیوارها قرار می گیرد، یک توده لاستیکی ارتجاعی که ضربه را به خوبی در کنجها دریافت و منتقل می کند ،ابعاد هر کدام از باله ها ۱۰ سانتیمتر می باشد.

۳:دو جداره

این نوع از محافظ ستونها با توجه به فرم خود معمولا در گوشه ستونها و کنج دیوارها قرار می گیرد، یک توده لاستیکی ارتجاعی که ضربه را به خوبی در کنجها دریافت و منتقل می کند، ابعاد هر کدام از باله ها ۱۰ سانتیمتر می باشد. نوع لاستیکی آن نیز در پارکینگ مورد استفاده قرار میگیرد و به دلیل خاصیت ارتجاعی ضرب ناشی از برخورد خودرو به دیواره یا ستون را به راحتی منتقل می کند ، ابعاد هر یک از باله ها ۵-۷ سانتیمتر می باشد.

۴: پشت فلزی

این ضربه گیر شامل دو بخش می باشد:

۱- یک قاب فلزی L شکل

۲-  رویه لاستیکی

قرار گیری بر روی سطوح به کمک قاب فلزی تنظیم می گردد به دلیل روش تولید اکسترود، برای این محصول می توان طولهای متفاوتی از آن را به کار گرفت اما به دلیل برخورد خودرو در مرور زمان قاب فلزی ممکن است تغییر شکل دهد و لاستیک پوشاننده دفرمه گردد.

روش نصب ضربه گیر

دستورالعمل نصب به وسیله  چسب

دیوار باید تمیز و خشک باشد.

در صورت لزوم ، با استفاده از یک حلال تمیز کننده خوب ، کلیه آثار گریس و روغن را از سطح دیواره جدا کنید.
برای نصب محافظ ستون ، چسب سنگین کار را روی هر بال در یک الگوی زیگ زاگ اعمال کنید. محافظ ستون را محکم در برابر دیوار فشار دهید.
ضربه گیر را  را روی دیوار قرار دهید و کمی به اطراف حرکت دهید تا چسب پخش شود، سپس یک گوشه محافظ ستون را برای یک دقیقه از دیواره جدا کنید و بگذارید چسب تنظیم شود و سپس دوباره به دیوار بچسبانید.
پس از نصب محافظ ستون ، پوشش محافظ PVC را بردارید.

دستورالعمل نصب به وسیله پیچ

 • محافظ ستون را روی دیوار در محل مورد نظر قرار دهید.
  جای سوراخ های پیچ را علامت بزنید.
  دیوار را پاک کنید تا گرد و غبار و گچ برداشته شود.
  ضریه گیر را با پیچ های مناسب به دیوار وصل کنید.
  پس از نصب محافظ ستون ، پوشش محافظ PVC را بردارید.

خرید ضربه گیر ستون

شما می توانید برای خرید برای اماکن و پارکینگ های خود با آرتمیس پارکینگ تماس بگیرید. مشاوران ما هر گونه سوال شما را پاسخ داده و راهنمایی مناسبی می دهند.

https://n9.cl/xirny    http://bit.do/fKqWb    https://tinyurl.com/y2alux8y  http://gestyy.com/erpUno

shorturl.at/fCKX2    https://bit.ly/2Tdzaqo    shorturl.at/wPSY6    https://rb.gy/ntxupd     https://rb.gy/ntxupd   https://cutt.ly/agzOVAj

Click to rate this post!
[Total: 5 Average: 5]